Nieświeży oddech

Re: Nieświeży oddech

Postprzez Jacek » 20 sty 2012, o 09:33

flower napisał(a):no wlasnie umowilam sie do innego laryngologa, ten ktory u mnie stwierdizl bez niczego refluks, to mlody gosc, jeszcze sie pewnie duzo musi nauczyc.mnie tez to wkurzylo ze nagle mam refluks nigdy a powtarzalam ze objawow refluksowych nie mam. zdam relacje po nastepnej wizycie u laryngologa,

Daj znać, co powiedział ten drugi laryngolog. nie ukrywam, że jestem ciekawy, bo - jak wspomniałem - też mam problemy z gardłem.

Niedawno nawiązałem kontakt mailowy z panią, które też ma IBS i również ma problemy z gardłem.
Myślę, że jest jakiś związek chorób gardła z naszymi dolegliwościami jelitowymi.
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez flower » 20 sty 2012, o 10:39

ale zaskakujace jest to ze ja jzu naprawde dlugo dobrze sie czulam, bardziej wiaze to z bakteria jakas lub kliamtyzacja wlasnie, ale oczywiscie dam znac, dzis pisze zazalenie na tego lekarza ktory bez wykonania badan stawia diagnoze i przepisuje leki.
flower

Początek choroby: 0

Postprzez Jacek » 20 sty 2012, o 13:33

Infekcja bakteryjna tez może być przyczyną Twoich problemów (niezależnie od ogólnego pogorszenia stanu śluzówki powodowanego przez IBS).
Warto wtedy zrobić wymaz z gardła i w razie znalezienia bakterii, również wykonać antybiogram.

Ja zauważam u siebie jeszcze jedną prawidłowość, jeśli chodzi o gardło i okolice. Po bardzo intensywnych biegunkach, przez dwa, trzy dni zwiększa mi się katar i zmienia kolor na zółty, taki jak przy przeziębieniach. Gardło też jest wtedy bardziej podrażnione. Potem sytuacja wraca do normy.

Podoba mi się, że piszesz zażalenie na tego lekarza. Popełnienie drobnej pomyłki można odpuścić, ale braki podstawowej wiedzy na pewno należy piętnować.

Ja żałuję, że nie napisałem skargi na oddział gastrologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, gdzie nie dość, że nie podjęto działań w kierunku IBS, mimo, że trafiłem do nich z takim rozpoznaniem, to jeszcze stwierdzono u mnie celiakię, co okazało się kompletną bzdurą.
W dodatku diagnoza została postawiona niezgodnie z zasadami sztuki lekarskiej. Na szczęście kosztowało mnie to tylko trzy miesiące bezsensownej diety bezglutenowej, w trakcie której moje biegunki bardzo się nasiliły.
Jacek

Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez flower » 23 sty 2012, o 12:47

No musze cie zasmucic, skonsultowalam moje objawy z inna lekarka (dosc dobra, pracujaca dla zamknietego srodowiska, i nie jest nekana przez koncerny farmaceutyczne, specj. chorob wewn. nie raz uspokajała nas jak mielismy jakeis dolegliwosci, ale nie mozna do niej isc na wizyte, jak ją spotkamy to ewentualnie mozna na poziomie towarzyskim zasiegnac jej porady) i potwierdzila ze na podstawie wywiadu lekarz mogl stwierdzic refluks, a temu towarzyszy dyskomfort w brzuchu, wzdecia i gazy, zalecila tez polprazol i plukanie gardla systematycznie przez meisiac woda z sola, kolejnym etapem jesli ten lek nie pomoze jest badanie wymaz itp. Wiec moj nerw na lekarza nieco minal. Gula w gardle jakby mniejsza ( to swoja droga tez nerwy) Na dodatek skutkiem ubocznym stosowania prazoli tez moze byc dyskomfort brzuszny.
Objawy refluksowe nasilaja sie na jesien i wiosne, diete trzeba trzymac i ponoc jest ok wtedy.Skonsultowalam to jeszcze z 2 osobami, ktore maja rowniez stwierdzony refluks (zarowno dorosli jak i dzieci), i diagnoze mi ptowierdzili, wiec sie nieco uspokoilam, nie powiem abym byla z tego powodu zadowolona, ale coz trzymam diete, biore ten lek na obnizenie soku zołądkowego i zoabcze co bedzie dalej. W razie co zrobie usg jamy brzusznej.
flower

Postprzez Jacek » 26 sty 2012, o 13:41

W takim razie daj znać za jakiś czas, czy lek spełnił swoje zadanie.
Jacek

Postprzez flower » 26 sty 2012, o 14:27

dzis mi jeden lekarz powiedzial ze w gardle mamy rozne bakterie i jezeli nie daja one objawow (ropa, bole, anginy infekcje) to nie jest to powod do zmartwien. jak nie przejdzie za jakis czas po tym leku na refluks to pojde do innego lekarza.
flower

Postprzez 1x2x3 » 26 sty 2012, o 15:29

Powodzenia, chociaż nie wiem czy trzymać kciuki za to, żeby to był refluks czy żeby nie był :)
1x2x3

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Postprzez flower » 27 sty 2012, o 09:30

aj juz mi wszystko jedno, w sensie ja jem zdrowo, wiec dieta refluksowa nie stanowi dla mnie problemu bo nie jadam tlusto, itp kawy czesto nie pije itp, najsmieszniejsze jest to, ze ten zapach z ust potrafi np byc brzydki a za kwadrans jest ok, mimo ze w ciagu tego czasu nie bylo czynnika, ktory moglby wplynac (siedzac sobie na kanapie, wiec i nie jadlam i nie pilam )wiec raz jest tak a raz inaczej, w przyszlym tyg ide na usg jamy brzusznej bo w ostatnim czasie mialam dziwne pobolewania, a ze ostatni raz badanie takie robilam jakies 8 lat temu to mysle ze warto chociazby kontrolnie.
Jesli jest ktos ciekawy to jeden z tych lekarzy (do ktorych namiar dal mi ktorys z chlopakow-forumowiczow) powiedzial abym przez miesiac lykala espumisan i pila duzo kefirow, maslanek, brala 2 rodz probiotykow (2x dziennie) i np trilac mozna hodowac na mleku na skutek czego dojdzie do namnozenia w tym mleku dobrych bakterii i to pic- szklanke dziennie, to a propos gazow, wdec itp ekscesów.Tylko pospiech tu niewskazany, miesiac to minimum.
flower

Postprzez Kruffka » 12 kwi 2012, o 20:58

Na nieświeży oddech można spróbować stosować cynk organiczny do ssania (np. firmy Solgar) lub tabletki pietruszkowe.
Kruffka

Wariant IBS: :)
Początek choroby: 1982
Dolegliwości ogólnie: :)

Postprzez piter » 13 kwi 2012, o 04:50

Nieświeży oddech może być spowodowany zagrzybionym organizmem, ja tak miałem przy candidi.Na takie dolegliwości polecam propolis forte do ssania likwiduje grzyby i bakterie w przewodzie pokarmowym i jamie ustnej i jest naturalnym lekiem.
piter

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dolegliwości inne