Jak z waszą wagą i przyswajaniem tluszczy?

Jak z waszą wagą i przyswajaniem tluszczy?

Postprzez fabiang » 1 cze 2015, o 12:58

Zmarniales Zmarniales słysze to od msc, jem bardzo dobrze,5 posiłków dziennie,podjadam, woda,cola,pepsi, a waga ani drgnie,jak to jest jelita nie trawia? Po wypróżnieniu staje się bardzo głodny,próbuje to nadrobić jem drugi raz lub coś dojadam..., to jedzenie bez celu.. Nawet dobre odżywianie tu nic nie daje? Jak to jest waga ta sama od 2 lat a ciuchy coraz mniejsze.. Jak jest u was
Ostatnio edytowano 1 cze 2015, o 20:33 przez fabiang, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
fabiang
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 maja 2015, o 18:59
Lokalizacja: bydgoszcz
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 5
Dolegliwości ogólnie: walka nie poddaje się...

Re: Jak z waszą wagą i przyswajaniem tluszczy?

Postprzez stan » 1 cze 2015, o 13:43

ja mam to samo...
Avatar użytkownika
stan
 
Posty: 78
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 08:45
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: ibs biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki+gazy

Re: Jak z waszą wagą i przyswajaniem tluszczy?

Postprzez Prim » 1 cze 2015, o 17:00

Co bym nie robił, nie przytyję. Przy wzroście 180 cm, ważę 56 kg. Nie rozumiem tego.
Avatar użytkownika
Prim
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 maja 2015, o 08:00
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: Biegunkowy, wzdęciowy.
Początek choroby: 1984
Dolegliwości ogólnie: Mocno nadmierna motoryka jelit.

Re: Jak z waszą wagą i przyswajaniem tluszczy?

Postprzez ultramaryna » 1 cze 2015, o 20:28

a moze to wynika z tego że jelita zbyt szybko przetaczaja treśc pokarmowa nie czerpiac z pozywienia składników odzywczych i stad ta chudosc? nie mam pojecia....
Avatar użytkownika
ultramaryna
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 lut 2015, o 20:18
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: zaparciowy,wzdęcia,kolki
Początek choroby: 2005
Dolegliwości ogólnie: częste zaparcia, uporczywe kolki, wzdęcia, gazy, przelewanie w jelitach, uczucie pełności

Re: Jak z waszą wagą i przyswajaniem tluszczy?

Postprzez Bonsai » 2 cze 2015, o 11:08

Ja mam np. problem z drugą stronę, ciężko mi jest zrzucić zbędne kilogramy przy delikatnej nadwadze.
Wydaje mi się, że problem z trawieniem, pogłębia nasze uwarunkowania genetyczne.
Ja jestem endomorfikiem, tzn. łatwiej mi przybrać na wadzę a ciężko schudnąć. Mimo ćwiczeń, ważenia jedzenia i liczenia kalorii, kilogramy schodzą w bardzo powolnym tempie, ponieważ organizm szybko przestawia się w tryb magazynowania.
U ektomorfików potrzebna jest większa nadwyżka kaloryczna aby przybrać na wadze, a szybszy pasaż jelitowy, powoduje że nie wszystkie kalorie z jedzenia zostaną dostarczone do organizmu, stąd problemy.
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Jak z waszą wagą i przyswajaniem tluszczy?

Postprzez Jacek » 2 cze 2015, o 12:32

ultramaryna napisał(a):a moze to wynika z tego że jelita zbyt szybko przetaczaja treśc pokarmowa nie czerpiac z pozywienia składników odzywczych i stad ta chudosc? nie mam pojecia....



Też sobie to tłumaczę w ten sposób. Moja waga to ok. 55 kg przy wzroście 176 cm.
Oczywiście według lekarzy "przy IBS się nie chudnie".
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Jak z waszą wagą i przyswajaniem tluszczy?

Postprzez ultramaryna » 2 cze 2015, o 13:52

no własnie ja tak to sobie tłumacze:) również należe do wagi "piórkowej" 171 wzrostu i waga niewiele ponad 50kg
Avatar użytkownika
ultramaryna
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 lut 2015, o 20:18
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: zaparciowy,wzdęcia,kolki
Początek choroby: 2005
Dolegliwości ogólnie: częste zaparcia, uporczywe kolki, wzdęcia, gazy, przelewanie w jelitach, uczucie pełności

Re: Jak z waszą wagą i przyswajaniem tluszczy?

Postprzez fiona » 2 cze 2015, o 15:11

też mam problem z utrzymaniem wagi, od października do maja schudłam 10 kg. Wiele składników u mnie się nie trawi i nie przyswaja.
na chwilę obecną mam zalecenie pić odżywki, które poprawiły apetyt i utrzymały wagę.
Zawsze można podejść do poradni żywienia klinicznego i coś wymyślą.
Może być jeszcze alergia/nietolerancja pokarmowa, która nie zawsze wyjdzie w testach. Pozostaje tylko obserwacja organizmu. Istnieje coś takiego jak zespół złego wchłaniania.
Faktycznie przy zbyt szybkim pasażu treści pokarmowej w jelitach występuje gorsze wchłanianie.

Wg lekarzy przy IBS się nie chudnie, no i ta choroba to tylko taki wymysł pacjenta hipochondryka ze sraczką.
Ja już mam diagnozę (dokładnie od lutego) i IBS to to nie jest, ale wiem przez co przechodzicie i najgorszy jest ten brak zrozumienia ze strony lekarzy z tą kpiną w oczach. Najciekawsze co usłyszałam od lekarza, który mną się zajmował parę miesięcy przed poprawną diagnozą, że to jednak nie IBS. A ja no tak IBS to diagnozujecie od razu, a resztę macie już w dupie.
Avatar użytkownika
fiona
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 lis 2014, o 17:52
Wariant IBS: mikro
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: biegunka, ból brzucha, nudności

Re: Jak z waszą wagą i przyswajaniem tluszczy?

Postprzez ultramaryna » 2 cze 2015, o 16:13

duzo 10kg w takim czasie... a te odzywki to jakie Ci lekarz przepisał? jakieś białkowe czy co ?
Avatar użytkownika
ultramaryna
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 lut 2015, o 20:18
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: zaparciowy,wzdęcia,kolki
Początek choroby: 2005
Dolegliwości ogólnie: częste zaparcia, uporczywe kolki, wzdęcia, gazy, przelewanie w jelitach, uczucie pełności

Re: Jak z waszą wagą i przyswajaniem tluszczy?

Postprzez Bonsai » 2 cze 2015, o 16:23

Może odżywki białkowe, gainery lub nutridrinki będą pomocne w Waszej sytuacji?
Wszyscy z niedowagą powinni skupić się na przyjmowaniu jak największej ilości kalorii.
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Następna strona

Powrót do Dolegliwości inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości