Jak z waszą wagą i przyswajaniem tluszczy?

Re: Jak z waszą wagą i przyswajaniem tluszczy?

Postprzez Krzych » 13 wrz 2016, o 11:55

Ja swego czasu miałem masakryczne skoki wagi, praktycznie różnica między najwyższą a najniższą wagą w dwóch ostatnich latach to ponad 30 kg.

Obrazek

Forma>Trup>Grubas>Obrzydliwy Spaślak

O ile wzrosty wagi były w dużej mierze z mojej winy i teraz mam do zbicia z 15 kg z 86 do 70-72, o tyle ten spadek do 58 kg że prawie nic ze mnie nie zostało był zupełnie niekontrolowany i miałem wtedy dietę z ponad 3200 kalorami. Nie mam pojęcia co się wtedy działo.

Co do tych Nutridrinków to piłem kiedyś zamiast dwóch pierwszych posiłków żeby nie pogarszać sprawy rano, wtedy to piłem na śniadanie i drugie śniadanie w szkole, bo to były takie czasy że po dwóch pierwszych posiłkach fatalnie się czułem i musiałem sobie jakoś użyć, a niejedzenie zupełnie niczego do 16 to był jeszcze zwiększony ból głowy itp. Przytyć od tego się raczej nie przytyje, no chyba że doda się to do istniejących już posiłków.
Krzych

Wariant IBS: Utrudniający życie
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Wzdęcia, parcia, kolki

Postprzez nika » 13 wrz 2016, o 15:19

Uderzyłam do innej apteki i pomimo ze Pani nie wiedziała co to ten MeDrink to była bardzo pomocna i zaczęła dzwonić po hurtowniach i nawet znalazła w promocyjnej cenie :) Będę miała je na jutro i oby coś pomogło bo szczerze jestem w kropce. Odebrałam dzis część wyników z krwi i :

marker CEA negatywny ( uff )
białko całkowite 7,61 g/dl przy normie 6,0-8,0
albuminy lekko podwyższone 5,38 g/dl przy normie 3,5-5,0

Więc wg tych wyników nie mam żadnej choroby układu pokarmowego ani upośledzenia wchłaniania białka, żadnego niedożywienia tylko jestem lekko odwodniona :o a więc skąd te wyczerpanie i gubienie kg i to w tak krótkim czasie ? Oczywiście to nie koniec badań ale już po tych nie wiadomo co myśleć. Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja tak mocno schudłam... Już nawet nie myślę żeby przytyć tylko żeby przestać gubić, stad te MeDrinki które chcę wpleść pomiędzy posiłki a poza nimi jem normalnie. Niestety od jakiś paru miesięcy nie służą mi słodycze, zwłaszcza czekolada, więc Princepolo odpada ale zjadłabym mmm :D
nika

Wariant IBS: ibs wariant mix
Dolegliwości ogólnie: zaparcia,biegunki,wzdecia, skurcze itp...

Postprzez fiona » 14 wrz 2016, o 08:59

Nika ta promocyjna cena ile wynosi?
10 zł czy 8 zł?

Najtaniej jest zamówić w aptece internetowej z dostarczeniem do mieszkania.
Apteki stacjonarne mają na odżywkach znacznie zawyżoną cenę, ponieważ nie jest to środek wydawany na receptę, więc każda apteka może zwiększyć marżę na produkcie.
W aptekach doz nie opłaca się zamawiać.
Za MeDrinki płaciłam do 5,5 zł za 1 opakowanie rok temu. Z tego co widziałam teraz można zamówić za 4 zł.

Nie wolno ich stosować dłużej niż 8 tygodni.

Krzych w 2 lata to jeszcze pikuś, zalicz coś takiego w krócej niż 6 miesięcy. Od odżywek można przytyć, czego jestem idealnym przykładem. Wyszłam z ich pomocą z niedożywienia.
W Nutridrinkach jest laktoza więc stąd może czyścić. W MeDrinkach brak laktozy i glutenu. I wszelkie odżywki należy pić dłużej niż 30 minut, gdyż szybsze picie może przeczyścić. Początkowo 1 odżywkę piłam 5 godzin, dopiero po jakimś czasie zaczęłam pić szybciej.

Mam nadzieję, że wiecie o poradniach żywienia klinicznego, gdzie możecie się udać ze znacznym spadkiem masy ciała w BMI pokazującym niedożywienie.
fiona

Wariant IBS: b
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: b

Postprzez nika » 15 wrz 2016, o 07:16

Za MeDrinki zapłaciłam 6,90 zl ,wzięłam na próbę 4 szt z myślą, że jeśli bedzie po nich ok to większą ilość zamówię właśnie przez internet. Wczoraj jeden wypiłam i poczułam, że jest "cięższy" niż Nutri i trzeba go pić faktycznie bardzo powoli. Ale dziś niestety znów zauważyłam spadek na wadze i , szczerze, zaczynam sie poddawać. Od czwartku jestem na l4 w domu wiec jem więcej, bardziej regularnie plus do tego pije te Nutri i nadal chudnę. W tym tempie do końca roku mnie nie będzie po prostu. Już nie wiem co mam robić i myśleć.

Fiona a po jakim czasie zauważyłaś pierwszy wzrost wagi przy wspomaganiu sie tymi MeDrinkami? Ja wiem, że to nie będzie z dnia na dzień ale myslałam, że chociaż zastopuje ten spadek.... i nie wiedziałam, że można je stosować tylko 8 tyg, trochę krótko....

Dziś mam umówione usg brzucha i zostanie mi zrobienie kału na grzyby i bakterie, wiecej pomysłów nie mam i sie poddaje, bo już nie wiem o co chodzi....
nika

Postprzez nika » 15 wrz 2016, o 07:28

A co do tych poradni żywienia klinicznego, z tego co się orientuję, to do najbliższej mam jakieś 130 km ( Poznań lub Bydgoszcz ) i albo mnie nie stać albo utknę na fundusz w kolejce a w tym czasie zdążę zemrzeć więc raczej nie ma to teraz sensu... zresztą już nie wiem co ma sens w tej sytuacji. Skoro na razie wszystkie wyniki są w normie to może faktycznie mam coś z głową...
nika

Postprzez Jacek » 15 wrz 2016, o 10:41

nika napisał(a):Skoro na razie wszystkie wyniki są w normie to może faktycznie mam coś z głową...

Najgorsze, co można w takiej sytuacji zrobić, to właśnie uwierzyć w te bzdury, opowiadane przez niekompetentnych lekarzy.
Spadek wagi, zwłaszcza w szybkim tempie, jest dość niepokojącym sygnałem, podającym w wątpliwość diagnozę IBS. Potrzebujesz dobrego lekarza, który Cię przebada i postawi właściwą diagnozę. Wiem, że znalezienie kogoś takiego nie jest proste, ale trzeba próbować.
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez fiona » 15 wrz 2016, o 17:09

Nika nie pamiętam już po jakimś czasie picia MeDrinków przytyłam swój pierwszy kilogram, ale trochę mi to zajęło.
Do poradni żywienia klinicznego czekałam maks 4 tygodnie (dokładnie nie pamiętam, ale to z całą pewnością nie było to dłużej).
Nie musiałam mieć skierowania i nic nie płaciłam. Często jest tak, że poradnia też stara się znaleźć jak najszybszy termin przy znacznej utracie wagi.
A i musisz zacząć prowadzić dziennik żywienia (jeżeli chcesz z tym pójść do dietetyka czy na poradnię żywienia klinicznego). Im dłuższy czas prowadzenia tym lepiej. W swoim dzienniku żywienia pisałam co zjadłam i ile oraz o której godzinie, pisałam wagę swojego ciała oraz przyjmowane leki. Możliwe, że wymagasz innej diety niż teraz tą którą masz. Również mogą dojść do wniosku, że należy zwiększyć ilość przyjmowanych odżywek.
Przeliczą ile kalorii przyjmujesz dziennie i na podstawie pomiarów, ustalą ile musisz przyjmować aby przytyć. Mi wskazali produkty jakie mam przyjmować.
Pamiętaj, że najlepiej jest się warzyć miej więcej w tych samych porach. Nakręcanie się nie jest dobre, później jest ciężko przestać.
Jedno co powiedzą na poradni, że z cała pewnością należy ustalić przyczynę spadku masy ciała.
Najlepiej będzie jak zadzwonisz do poradni i zapytasz się kiedy mogą Cię najszybciej przyjąć.
Czeka Cię znalezienie dobrego lekarza, który odpowiednio pokieruje diagnostyką.

No to widzę, że apteki już tak nie szaleją na cenie MeDrinków.
Czasami w MeDrinkach jest tłusty osad na dole i należy całość odpowiednio przed użyciem wstrząsnąć. Odżywka jest ciężka. Mi pomagało zapijanie jej wodą.

Jaki czas pijesz odżywki?
Ile gubisz kilogramów i w jakim czasie?
fiona

Postprzez pablos3744 » 16 wrz 2016, o 09:38

Nika- Pomogę Ci przytyć trochę znam się na tym sam tutaj wkleiłem swoją diete na której przytyłem ok 6 kg dobrej jakości kg. Napisz proszę szczegółowo co jesz w ciągu dnia ile pijesz płynów ile solisz w ciągu całego dnia. Od razu mówie Ci kup zeszyt i zaczynasz prowadzić swój dziennik żywieniowy czyli np: pierwszy dzien ważysz się rano naczczo nigdy wieczorem. Ważysz sie co tydzień np: w sobotę nie codziennie. No i jedziemy z tematem ;) Dość ważne napisz na kartce co możesz jeść jakie produkty a jakie nie będzie nam prościej.
pablos3744

Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Postprzez nika » 16 wrz 2016, o 13:41

Więc przede wszystkim dziekuję za rady, na pewno z nich skorzystam :)
Fiona - postaram się zorientować jak z tymi klinikami żywienia wygląda a od jutra założę dzienniczek żywienia. Regularnie, codziennie ważę sie od połowy sierpnia, zawsze rano na czczo. Dziś tylko odpuściłam bo stwierdziłam, że mam dość tej wagi. Więc wyjściowa waga na początku roku to jakieś 58 kg. W lutym zaczęły sie problemy z żołądkiem to niektorych rzeczy musiałam unikać ale jadłam praktycznie wszystko i gubiłam mniej więcej 1kg na miesiąc. Na początku lipca na wizycie u gastro było 52 kg, w połowie sierpnia już 47,5 kg i to mi się dziwnie wahało nawet kg w góre lub w dół i znów w góre, 8 września spadło do 46,7 i wyjątkowo sztywno sie trzymało do wczoraj, teraz jest 46,2. W lipcu też właśnie zaczęły mi sie buntować jelita, wcześniej dokuczał mi tylko żołądek. Nutri zaczęłam pić tydz temu, od 2 dni Medrinki. Staram sie wypić przynajmniej 1szt dziennie pomiędzy posiłkami.

pablos - dzienniczek założe od jutra. Troche trudno mi zebrać do kupy co mogę a co nie bo to zależy od dnia i wariantu ibs który postanowią wybrać sobie moje jelita... i często raz coś zjem i jest ok a drugi raz już nie.
Generalnie czego nie toleruję to: cukier, w tym słodycze zwłaszcza czekolada, owoce ( choć od paru dni pije aloes słodzony fruktozą i jest ok wiec może czas spróbować ), ostre przyprawy, alkohol, ogólnie tłuste rzeczy choć co jakiś czas mogę trochę zjeść, nabiał ( używam mleka troche do kawy rano jedynie i tyle jest ok ) wszelkie pieczywo poza pszenno-żytnim chlebem wiejskim, orzechy, część warzyw choć mała ilość co jakiś czas ujdzie ( cebula, kapusta, kukurydza, strączkowe, kalafior, pomidory, ogórki ), grzyby.
Wypijam mniej wiecej ok 1,5 l dziennie ( w upały więcej może 2,5 ) w tym woda niegazowana, rumianek, aloes ( wiem, mało )
Sole normalnie wszystko, nie przesadzam ale musi być posolone.
Co jem dokładnie... kurczę ciężko teraz to ogarnąć bo w pracy to głównie jade do 18 na kanapkach z chudą wędliną i jakąś sałatą ( pracuje 9-17 ) czasem parówki z chlebem. Po powrocie dopiero obiad i tu jem, poza rzeczami wypisanymi wyżej, wszystko: ziemniaki, kasze,makaron, ryż ( najrzadziej ) z sosami mięsnymi najczęściej kurczakiem ale wieprzowe też zjem i ryby też. Rzadziej w formie kotletów ale też daje radę. Surówek czy sałatek nie bardzo bo mam mały wybór warzyw. Zupy jak najbardziej ale na chudym mięsie i najlepiej na ziemniakach.
Jem często, poczynając od śniadania w godz 7-8 jem co góra 3 godz nieduże porcje, kończąc posiłkiem na 2 godz przed snem inaczej będę głodna w nocy. Mam małe możliwości na śniadanie i kolacje wiec często są to kanapki lub parówki na ciepło czy jajka na twardo lub zupa jeśli została z obiadu.
Teraz jest inaczej bo siedzę w domu na l4 i już chyba tak zostanie więc też mam nadzieje trochę unormować te posiłki i mam większe możliwości w domu więc jadam bardziej normalnie, 3 główne posiłki i pomiędzy przekąski lub MeDrink
nika

Postprzez fiona » 16 wrz 2016, o 17:01

Nika czy robiłaś badania w kierunku alergii i nietolerancji pokarmowych?
Z tego co napisałaś może wynikać, że możesz mieć alergię pokarmową. Przyjrzyj się temu co jesz, najłatwiej jest notując w dzienniku żywienia co zjadłaś wraz z objawami. Nie pamiętam już w jakim przedziale czasu może wyjść reakcja na produkt.

1 kg na miesiąc to nie jest jeszcze jakoś dramatycznie, ale waga nie wzrasta. Z tego wynika, że tygodniowo idzie 0,5kg, lecz najbardziej zastanawia mnie to 5 kg w 1,5 miesiąca. Musisz zacząć jeść regularnie i tego nie możesz sobie odpuścić. Samymi kanapkami się nie najesz i nie nabijesz masy ciała. Wybieraj produkty najmniej przetworzone. I jedz dużo zup, to jest najlepsze na jelita. Niekoniecznie muszą to być zupy z ziemniakiem czy na chudym mięsie. Poczytaj o różnych zupach krem.
Jeżeli masz biegunki to odpuść sobie zimne, mocno przetworzone, mocno słodzone, ziarna (podrażniają jelita), ostre przyprawy (podrażniają jelita), smażone, grzyby (one praktycznie nic nie mają w sobie odżywczego), warzywa wzdymające, gazowane, tłuste. Na stronie j-elity jest poradnik żywieniowy, niestety nie znajdziesz w nim przepisów, lecz będziesz wiedziała co możesz jeść i co dobrze działa na jelita.
Z tego co napisałaś "Mam małe możliwości na śniadanie i kolacje wiec często są to kanapki lub parówki na ciepło czy jajka na twardo lub zupa jeśli została z obiadu." raczej na tym nie przytyjesz, nawet z odżywką. Wiem będzie ciężko zmienić dietę i zacząć jeść inaczej niż do tej pory.
Jeżeli masz problem po mleku krowim, to może spróbuj z mlekami roślinnymi. Kokosowe jest kaloryczne. Sojowe na początku jest ciężko pić, ale po 2-3 razach się przyzwyczaisz (gotuje się jak normalne mleko) i możesz je dosładzać. Mi migdałowe tylko nie smakuje. Praktycznie dzisiaj w każdym sklepie dostaniesz mleko roślinne. Ceny są różne za 1 litr, ale jest to w granicach od 5 zł do 15 zł.
Odżywkę jest lepiej wypijać między posiłkami i to znacznie przeciągając ją w czasie.
fiona

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dolegliwości inne