Bóle kolkopodobne

Bóle kolkopodobne

Postprzez Krzych » 7 cze 2014, o 16:45

Witam,

Od pewnego czasu męczą mnie bóle podobne do kolki. Wstępują losowo w ciągu całego dnia, jednak najbardziej po południu. Rzadko występują podczas bezruchu a niemal natychmiast zaczynają się przy jakiejkolwiek próbie większego ruchu. Krótko mówiąc przy siedzeniu w ogóle nie występują albo bardzo minimalnie, przy mniejszych aktywnościach jak jazda na rowerze czasami i średnio nasilone, a przy dużych aktywnościach jak choćby podskakiwanie czy bieganie pojawiają się niemal natychmiast.
Zdjęcie miejsca, w którym je odczuwam:
Obrazek

Czy to jest normalny objaw IBS? Choruję od 3 lat ale nigdy dotychczas nie miałem z tym problemu. Co to może być? To jest jeszcze gorsze niż sam IBS, bo IBS pomęczy mnie parę godzin rano i koniec, a to właściwie nie pozwala mi się ruszać. Nie mogę biegać, nie mogę ćwiczyć, praktycznie nie mogę się ruszać!!!

To wygląda na powiązane z jedzeniem, bo występuje głównie po posiłkach a bardzo rzadko rano gdy jestem na Nutridrinkach.
Krzych

Wariant IBS: Utrudniający życie
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Wzdęcia, parcia, kolki

Re: Bóle kolkopodobne

Postprzez Roseberry » 7 cze 2014, o 19:47

Miewałam takie kolki dopóki nie rozpoczęłam leczenia. Dokładnie w tym miejscu. Pojawiały się po szybszym spacerze (też najczęściej po jedzeniu) itp. i dosłownie zginały mnie w pół. Jedna z kolek złapała mnie u mojej endokrynolog, która stwierdziła, że jest to spowodowane jelitami i zaleciła No- spę. Fakt faktem, że ten lek mi pomagał. W sumie miałam parę takich kolek, wszystko minęło jak zaczęłam się leczyć, podejrzewam, że na skutek Meteospasmylu. Wydaje mi się, że to normalne przy IBS, bo często IBS objawia się bólami w lewej części brzucha czy podbrzusza.
Roseberry

Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: Ból, ból, ból+ zaparcia, wzdęcia...

Postprzez stan » 7 cze 2014, o 20:58

Z tego co wiem, po prostu gazy sie tam gromadzą, rozpieraja jelito i jest ból. To wszystko, IMO.
stan

Wariant IBS: ibs biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki+gazy

Postprzez Jar0 » 8 cze 2014, o 11:03

W tamtym miejscu jest zstępnica, zaraz za nią jest esica, kawałek krętego odcinka jelita, którego głównym celem jest to, żeby zawartość jelita zbyt szybko nie wypadała z tyłka ;) Kolki o których mowa w temacie zdarzają się i mi. Zazwyczaj poprzedzają one silną biegunkę, kiedy w miarę uformowana część kału jest popychana przez dużą ilość wody. Bóle zdarzają się czasem tak mocne, że do toalety biegnę prawie całkowicie skulony, czasem nawet nie da się oddechu złapać.

Takie objawy mogą się chyba faktycznie pojawić również zaraz po posiłkach, kiedy jedzenie wywołuje odruch, który próbuje na siłę przepychać to co się w jelitach znajduje. Kiedy idzie to zbyt słabo lub coś dodatkowo drażni jelita, powstaje mocny skurcz który odbierany jest przez nas jako kolka :)

Mi na takie bóle też pomaga Meteospasmyl. Nospa kiedyś też pomagała.
Jar0

Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Postprzez Krzych » 8 cze 2014, o 11:41

Z tego co piszecie wynika, że mi się to dopiero zaczyna. Jeszcze nie mam takich objawów, że ból zgina mnie w pół. Muszę zacząć jakąś aktywność fizyczną żeby zaczęło mnie zginać w pół. Są bóle, które da się znieść i z nimi trenować a są takie, które jak ten zginają w pół i to jest wtedy na tyle jeżeli chodzi o trening. Czyli No-spa lub Meteospasmyl. Meteospasmylu jeszcze trochę mam. Zobaczę czy to pomoże. Myślę, że tak jak z pół godziny przed treningiem wezmę to wystarczy nie? Mam nadzieję, że to pomoże, bo w wakacje chcę trenować 2 razy dziennie a jak na razie to nie mogę nawet dobrze wejść po dłuższych schodach... Rozumiem, że IBS i w ogóle, że będzie męczyć mocno każdego ranka, że czuję się niepewnie po każdym posiłku, i dobra trudno, da się z tym żyć. Ale to teraz to już jest gruuuuuba przesada. To już podchodzi pod inwalidztwo, skoro mnie łamie w pół przy każdej próbie ruchu...
Krzych

Postprzez Roseberry » 8 cze 2014, o 16:28

Krzychu, mnie Meteospasmyl pomaga, ale ja go biorę od kilku miesięcy cały czas (3 razy dziennie po 1 tabl. przed głównymi posiłkami), więc praktycznie non stop jestem na leku rozkurczowym. Nie wiem czy doraźnie by pomógł, chyba prędzej No- Spa. Ja biorę też No- Spę przed jakimś egzaminem itp., gdy wiem, że może pojawić się stres i wtedy skurczy na szczęście brak. Za jakieś 2 tyg. za radę gastro. odstawiam M. na próbę na całe wakacje i zobaczymy co dalej.
Roseberry

Postprzez Krzych » 9 cze 2014, o 06:17

To ma duży związek z jedzeniem więc może chociaż ten pierwszy trening rano objedzie się bez problemów. Duspatalin ma chyba bardzo podobne działanie nie? Jego mam jeszcze chyba z paczkę albo wiecej.
Krzych

Postprzez Roseberry » 9 cze 2014, o 10:53

Duspatalin różni się od Meteospasmylu. Duspatalin ma ogólnie poprawić motorykę jelit, a Meteospasmyl to lek rozkurczowy+ przeciwwzdęciowy.
Roseberry

Postprzez Krzych » 10 cze 2014, o 15:10

Dobra dzisiaj zrobiłem sobie głodówkę i rzeczywiście to ma w 90% związek z jedzeniem. Teraz nadal nie czuję się w tym okolicach ze zdjęcia tak jak zdrowy człowiek ale nie pojawiają się te kolki. Jeszcze wczoraj wystarczyło żebym kilka razy podskoczył i był koniec. Teraz poskakałem z 3 minuty i nic. Czyli jedzenie.
Krzych

Postprzez Roseberry » 10 cze 2014, o 20:06

Krzychu, a musisz tyle skakać? ;) Wiem, wiem, że potrzeba ruchu itp., ale IBS to jest choroba i trzeba brać to pod uwagę, a nie przeforsowywać się, skoro potem masz te bóle.
Roseberry

Następna strona

Powrót do Dolegliwości inne