Bóle kolkopodobne

Re: Bóle kolkopodobne

Postprzez pablos3744 » 14 wrz 2014, o 16:52

Polecam na początku mi pomagał ;)
pablos3744

Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Postprzez Roseberry » 14 wrz 2014, o 17:01

pablos3744 napisał(a):Polecam na początku mi pomagał ;)

A mógłbyś napisać jakie konkretne różnice zauważyłeś (niwelował ból/ wzdęcia itp.)? Jeśli nie pamiętasz, to spoko ;)
Roseberry

Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: Ból, ból, ból+ zaparcia, wzdęcia...

Postprzez rafał222 » 14 wrz 2014, o 17:55

mi te leki nic nie pomagały bo nie miałem Nigdy takich objawów jak po odstawieniu ich, a brałem je ok.2 tyg.

Ale już wszystko wraca do stanu jak było przed tymi lekami (tylko dziwne stolce mam i jeszcze bardziej rozwodnione niż wcześniej) z jednym wyjątkiem, np. o wiele gorzej się czuję po gotowanej piersi/rybie z ryżem i marchewką/pomidorem niż jak zjem jakiegoś fast fooda zauważyłem (chociaż bardzo rzadko takie rzeczy jem) czy wiecie może dlaczego?
Czy może być przyczyną że bardzo często jem takie posiłki?
rafał222

Wariant IBS: biegunki, wzdęcia
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: bardzo uciążliwe biegunki

Postprzez stripped » 15 wrz 2014, o 19:59

Też tak miałam, dlatego czasem wolałam zjeść coś "niezdrowego", jak to się mówi "porządnego". Później mi się to unormowało, ale np. teraz już 2 czy 3-ci dzień z rzędu jem smażone grzyby - ciężkostrawne i do tego smażone - zabójstwo, prawda?
Nic mi nie jest, żadnej biegunki.

Myślę, że akurat w moim przypadku nie mogę przesadzać z błonnikiem. Mój organizm lubi zapychacze (ach te węglowodany :/), chyba jest do tego przyzwyczajony i nie mogę przerzucić się na chleb pumpernikiel czy na codzienną owsiankę. Muszę jeść różnorodnie - ziemniaki, kasza, ryż, czasem soczewica. Kiedy próbowałam jeść zdrowo, zgodnie z przekonaniami jakie mam, tak jak u mnie w domu na co dzień się nie jadało (bo raczej codziennie były ziemniaki a nie np. kasza gryczana) było gorzej, dużo gorzej, do tego stawałam się biogazownią.

Iberogast mi pomagał, nie mogę powiedzieć, że było cudownie, ale działał wspomagająco, już mnie tak nie bolało.. no i gazy były mniejsze, ale buteleczka tego specyfiku jest droga, bardzo. Ja ich wypiłam z 5-6, także... skoro byłam skłonna tyle zapłacić to coś znaczy :)
stripped

Wariant IBS: wciąż nad tym pracuję
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, gazy, zgaga, bóle brzucha, biegunki

Postprzez Krzych » 21 wrz 2014, o 12:28

No, wczoraj pierwszy trening siłowy, dzisiaj pierwszy bokserki po bardzooo długiej przerwie. Jeżeli tak to będzie wyglądać jak dzisiaj, to świetnie. Tylko lekkie kolki. Mdłości też w miarę w ryzach, bardziej po treningu niż w trakcie. Może wreszcie będę mógł wrócić do regularności z tym trenowaniem. Ale nie napalam się za mocno, pełna obojętność, bo potem tylko się rozczaruję. Włączę sobie No-spę, bo to zawsze był dobry lek bez skutków ubocznych, trochę częściej będę używał gavisconu i powinno być ok. Jeszcze wcale nie tak dawno miałem kolki w połowie drogi po schodach, więc i tak jest postęp. Odpowiednia dieta+jakiś łagodniejszy rozkurcz bez skutków ubocznych i można no może nie pożegnać kolki, ale utrzymywać z nimi znajomość na daleki dystans :) Głównym winowajcą były tutaj produkty mleczne, o tym trzeba pamiętać. Już w dawnych czasach znana była zależność kolek jelitowych i spożywania produktów mlecznych, ale skoro dzisiaj się ludziom w głowach nie mieści, że można nie jeść takich rzeczy, to co dopiero wtedy.
Krzych

Wariant IBS: Utrudniający życie
Dolegliwości ogólnie: Wzdęcia, parcia, kolki

Postprzez pablos3744 » 22 wrz 2014, o 04:40

Iberogas wyelimonował u mnie gazy ale tylko w momencie stosowania niestety na długo buteleczka nie starcza
pablos3744

Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Postprzez Krzych » 22 wrz 2014, o 05:39

No 50 ml to trochę mało, w dodatku chyba ponad 40 zł. Bierzesz jedną łyżeczkę stołową i 10 zł wylatuje z kieszeni. Trochę to drogi interes.
Krzych

Postprzez stripped » 22 wrz 2014, o 18:45

Ja i tak mogę polecić, mimo ceny. Teraz rzadko mam śmierdzące gazy - a jem wszystko.
stripped

Postprzez Krzych » 23 wrz 2014, o 04:52

To jest tylko na gazy i wzdęcia, nie na mdłości?
Krzych

Postprzez stripped » 23 wrz 2014, o 05:19

Krzychu niestety tego nie wiem, ja wtedy nie miałam mdłości - ale z tej strony http://www.iberogast.pl/ wynika, że nudności to też sfera działania tego specyfiku ;)
Napomnę też, że byłam w takiej desperacji, że chciałam rozpocząć produkcję nalewek na bazie ziół zawartych w tym leku :D no bo.. jest drogi, to fakt.
stripped

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dolegliwości inne