Bóle głowy, bezsenność i inne dolegliwości towarzyszące ZJN

Re: Bóle głowy, bezsenność i inne dolegliwości towarzyszące

Postprzez 1x2x3 » 2 sty 2012, o 19:36

Myślę, że odpowiedziałeś sobie sam :) Mało się ruszasz, a pijesz piwko i jeszcze chipsy. Większość moich kolegów jest w Twoim wieku są zdrowi a mają tak samo. Waga się nie zmienia a brzuch rośnie. Zmiana trybu życia na siedzący (koniec studiów, początek pracy) i panowie jak to my nazywamy wstępują w okres powiększania rodziny:)
1x2x3

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Postprzez Jar0 » 2 sty 2012, o 19:40

Dlatego trzeba jeść dużo i zdrowo ale nie zapominać o ruchu :) Jeśli brzuch rośnie a waga stoi w miejscu to albo "wagą" jest coś co nic nie waży, albo spada masa mięśniowa a rośnie tłuszczowa, albo rośnie brzuch i maleje co innego ;)
Jar0

Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Postprzez 1x2x3 » 2 sty 2012, o 20:12

Ano:) Można też pogodzić się z brzuszkiem ;)
1x2x3

Postprzez Jar0 » 2 sty 2012, o 22:12

Ja będę z tym walczyć dopóki będę mieć siły :D
Jar0

Postprzez Jacek » 3 sty 2012, o 13:52

U mnie wzrost objętości brzucha jest wyraźny (ok.15 cm) przy jednoczesnym chudnięciu na całym ciele. Również muszę zmieniać spodnie na większe. I na pewno nie jest to spowodowane niewłaściwym odżywianiem czy brakiem ruchu.
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez Jar0 » 3 sty 2012, o 14:25

Myślisz Jacek że te zmiany są odwracalne?
Jar0

Postprzez Jacek » 4 sty 2012, o 13:19

Masz na myśli wzrost objętości brzucha ? U mnie są to jakieś problemy z florą bakteryjną i grzybiczą (Bo przecież każdy z nas ma zarówno grzyby jak i bakterie w układzie pokarmowym. Problem w tym ile ich jest).

Po zastosowaniu terapii antybiotykowej i przeciwgrzybiczej objętość brzucha radykalnie się zmniejsza.
Trzeba tylko rygorystycznie przestrzegać określonej diety.
Największym złem są nawet niewielkie ilości słodyczy, które powodują intensywne wzdęcia, które da się zlikwidować tylko wspomnianą wyżej kuracją. Nie ma to zatem nic wspólnego z wiekiem czy niewłaściwym stylem życia, brakiem ruchu itp., przynajmniej w moim przypadku.
Oczywiście wraz ze zmniejszeniem objętości brzucha, w bardzo istotny sposób poprawia się praca układu pokarmowego. Poprawia się jakość wypróżniania, mniej jest skurczy itp.
Jacek

Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez 1x2x3 » 4 sty 2012, o 14:21

Tak wygląda sprawa z drożdżakami. Trzeba unikać alkoholu i cukru, bo inaczej puchnie brzuch ale także pękają pięty i chorują paznokcie u stóp. Zauważyłeś coś takiego u siebie?
1x2x3

Postprzez Jacek » 5 sty 2012, o 09:14

Pękania pięt i chorób paznokci nie mam. Natomiast mam suche i pękające wargi i skórę na dłoniach (na wewnętrznej stronie) ale raczej wiązałbym to z odwodnieniem organizmu spowodowanym ciągłymi biegunkami.
Mimo, że piję Gastrolit, to generalnie woda przeze mnie "przelatuje". Jeśli np. wypije kubek wody, to za chwilę zaczynam tak intensywnie oddawać mocz (co 5-10 minut biegam do łazienki) aż wyleci to co wypiłem. Zresztą nawet trudno to nazwać moczem, bo jest to raczej tylko woda (sądząc po kolorze).

Generalnie drożdżaki to dość dziwny temat. Spotkałem się z lekarzami, którzy twierdzą, że "grzyby ma każdy i nie maja one żadnego związku z problemami IBS" ale spotkałem też opinie, że drożdżaki są odpowiedzialne właściwie za większość problemów IBS.
Moim zdaniem nie jest to sytuacja zero jedynkowa. Ponieważ rola flory bakteryjnej i jej wpływ na zaburzenia pracy układu pokarmowego jest bezdyskusyjna, to moim zdaniem, podobnie może być z drożdżakami.
W ciągu lat poszukiwań rozwiązania moich problemów, przeszedłem też etap leczenia Candida Albicans. Jest niezaprzeczalnym faktem iż podczas tego leczenia zauważyłem znaczną poprawę. Teraz staram się wrócić do tamtego zestawienia leków i diety.
Choć dieta całkowicie bezcukrowa ma tez dośc istotną wadę - przyspiesza chudnięcie ...
Jacek

Postprzez 1x2x3 » 5 sty 2012, o 13:44

Zdecydowanie masz rację. Wiadomo, że możemy mieć wszyscy problemy z drożdżakami i innymi świństwami skoro nasza śluzówka nie pracuje zbyt dobrze. Pytam o te stopy, bo to jest dość charakterystyczny objaw drożdżaków o ile się nie mylę.
1x2x3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dolegliwości inne