Bóle głowy, bezsenność i inne dolegliwości towarzyszące ZJN

Re: Bóle głowy, bezsenność i inne dolegliwości towarzyszące

Postprzez Frozen » 13 gru 2011, o 19:43

...Dokładnie tak napisałem, tylko że ja chudnę i nie mam praktycznie tłuszczu(nie mylić z brakiem tłuszczu :!: ) :) Co innego jak chudniesz, a reszta ciała i tak nie jest w należytej proporcji względem danej części ciała np. tłuszcz w okolicach brzucha.To wskazuje na błędy żywieniowe wtedy.Nie wspomniałaś o swoim wzroście, ale jeśli zachowujesz proporcje wzrost/waga to jest wszystko dobrze co innego jeśli nie masz na to wpływu jak ja :( Zapewniam odpowiednią ilość kcal, a i tak chudnę dlatego nie ma w tym mojej winy tylko jakiś inny czynnik to powoduje.P.S pokaż mi jak wyglądasz itd. jak napisałem, możesz być szczupła lub odwrotnie, a i tak mogę ocenić czy zdrowo się odżywiasz i wtedy nawet możesz wyglądać ekstra ;)
Frozen

Początek choroby: 0

Postprzez 1x2x3 » 13 gru 2011, o 20:21

No więc nie masz się czym przejmować, bo odżywiam się zdrowo i mam zachowane odpowiednie proporcje.
Jednak co do tłuszczu np. w okolicy brzucha to nie tylko musi on świadczyć o błędach żywieniowych. Może on być spowodowany np. zaburzoną gospodarką hormonalną lub genetycznie uwarunkowaną budową ciała. Nie wiem czy i wtedy można mówić o czyjejś winie.
1x2x3

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Postprzez Frozen » 13 gru 2011, o 20:47

Zaburzona gospodarka hormonalna zdarza się bardzo rzadko, więc nie ma o czym dyskutować, a uwarunkowania genetyczne nie mają tu dużo wspólnego.Odpowiednia dieta i ćwiczenia mogą temu zjawisku zaradzić.Tak samo jak endomorfik nie musi być gruby.To są predyspozycje, które można niwelować.Robi się offtopic, dlatego warto przypomnieć o czym w tym temacie tak naprawdę dyskutujemy;)Co do bezsennośći to nie pomogę, ponieważ padam jak skała.Co ciekawe w Vega teście wyszedł mi wirus Norwalka, który jest podobno odpowiedzialny za syndrom ciągłego zmęczenia.
Frozen

Postprzez 1x2x3 » 13 gru 2011, o 21:26

Ech, nawet nie wiem jak z Tobą dyskutować i czy jest ogólnie sens to robić. Ja nie jestem żadnym endomorfikiem. Widzę, że nie masz zielonego pojęcia o kobietach, bo w ich przypadku zaburzenia hormonalne zdarzają się bardzo często. Faktycznie to nie jest na temat i od początku nie było. Dobranoc.
1x2x3

Postprzez Frozen » 13 gru 2011, o 22:19

Jeśli nie jesteś endomorfikiem to okej, przecież każdy może to łatwo sam ocenić ;) O tłuszczu w okolicach brzucha pisałem tu akurat do męskiej publiczności. Nie mów mi, że nie wiem co piszę o zależności hormonów, ani o odchudzaniu, bo to nieprawda. Radziłem znajomym jak mają postępować przy chorobach i problemach z hormonami i co?Efekty były świetne nawet przy niedoczynności tarczycy :)...Już na temat, kluczem jest, żeby znaleźć przyczynę IBS, a jak na razie lekarze tego nie odkryli (co najwyżej domniemają, a o polskiej służbie zdrowia nawet nie wspomnę, chyba że tylko ja trafiłem na takich :roll: )Ciekawe co ja w końcu mam za chorobę lub tak jak teraz się okazało czy winne są pasożyty.Widzę, że tak jak wspomniałaś już wcześniej masz trudny charakter, ponieważ nie wiem co Cię dotknęło, że tak się oburzasz, pisałem że dużo czynników może wpływać na wagę ciała, a Ty za każdym razem wyskakujesz mi z tekstem że nie jesteś gruba -coś w ten deseń ;) .Ja z kolei nie widzę żadnego problemu :)
Frozen

Postprzez Jacek » 15 gru 2011, o 13:56

1x2x3 napisał(a):A czym się teraz leczysz jeśli mogę spytać?

Aktualnie piję codziennie mieszankę aloesu z citroseptem i wodą. Do tego od kilku dni biorę dwie kapsułki SanprobiIBS.
Po biegunkach piję przez dwa, trzy dni po jednej saszetce Gastrolitu i biorę Aspargin.

Objawowo, w przypadku skurczów biorę Meteospasmyl. Ponieważ skurcze zdarzają mi się bardzo często, jest to właściwie moje podstawowe lekarstwo.

Odnoszę wrażenie, że po SanprobiIBS nieco poprawiło się wypróżnianie i troszkę zaczął zmniejszać się obwód brzucha.
Ale nie są to jakieś radykalne zmiany na lepsze :(
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez 1x2x3 » 15 gru 2011, o 14:06

Ważne, że jest poprawa :)
1x2x3

Postprzez flower » 15 gru 2011, o 19:29

Ja tez pije aloes codziennie, i kefir z grzybka tybetanskiego- naturalny kefir bez zageszczaczy. Plus multilac-synbiotyk, codziennie na noc.
flower

Postprzez Frozen » 15 gru 2011, o 20:48

Przypomniało mi się, że nie mam problemów jelitowych w ogóle bedąc chorym na grypę :shock: Chwilowo jestem akurat w takim stanie dlatego naszło mnie żeby to napisać ;)
Frozen

Postprzez scathlock » 2 sty 2012, o 18:48

Hmm... Nigdy nie pomyślałem żeby to "chroniczne zmęczenie" powiązać z IBS. Zawsze zwalałem to na fakt, że jestem raczej wątłej budowy... Co tak właściwie prowadzi do masy. Ja raczej nie mam problemów z jej utratą - jest niska ale stała (+/- 60kg). Nie mogę przytyć, mimo że przez ostatnie kilka miesięcy prawie w ogóle się nie ruszam, a co tydzień musi być piwko i chipsy (które swoją drogą nie powodują problemów z IBS...). Mimo tego, że waga jest stała, to widzę jak rośnie mi brzuch bo spodnie robią się coraz ciaśniejsze... Dziwne to.
scathlock

Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: permanenta sraczka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dolegliwości inne