produkty wersja biegunkowa

Zapewne każdy, kto udał się do lekarza, wie już, że najważniejsza jest dieta. Jeśli chcecie o niej porozmawiać to dział ten powstał właśnie w tym celu.

produkty wersja biegunkowa

Postprzez rafał222 » 7 maja 2014, o 15:25

witam
Chciałem się zapytać czy moglibyście mi napisać, które z niżej wymienionych produktów mogę jeść:
- płatki owsiane
- ryż brązowy
- makaron żytni razowy
- kasza gryczana
- oliwa z oliwek
- twaróg półtłusty
- serek wiejski odsączony ze śmietanki
- olej z pestek winogron

Z góry dziękuję za odpowiedzi
-
Avatar użytkownika
rafał222
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 22:26
Wariant IBS: biegunki, wzdęcia
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: bardzo uciążliwe biegunki

Re: produkty wersja biegunkowa

Postprzez Jar0 » 7 maja 2014, o 16:00

Nikt Ci raczej nie doradzi lepiej w kwestii jedzenia niż Twój własny brzuch :)Spróbuj jednego czy drugiego i zastanów się czy Ci szkodzi. Jak na moje to do odstrzału lecą od razu: płatki owsiane, twaróg i serek wiejski.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1342
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: produkty wersja biegunkowa

Postprzez rafał222 » 8 maja 2014, o 09:16

a płatki owsiane czemu muszą odpaść i twaróg?
Avatar użytkownika
rafał222
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 22:26
Wariant IBS: biegunki, wzdęcia
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: bardzo uciążliwe biegunki

Re: produkty wersja biegunkowa

Postprzez Jar0 » 8 maja 2014, o 11:49

Płatki owsiane z powodu tego, że mają sporo błonnika. Na dodatek nie wydaje mi się, żeby to był tak wartościowy pokarm, którego nie byłoby warto zastąpić czymś innym ;)Twaróg jak i reszta nabiału z powodu tego, że może zawierać laktozę. Generalnie, nabiał nie jest polecany w przypadku problemów z brzuchem :)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1342
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: produkty wersja biegunkowa

Postprzez rafał222 » 9 maja 2014, o 09:00

a produkty
- ryż brązowy
- makaron żytni razowy
- kasza gryczana
zastanawiam się bo staram diete sobie ułożyć ale właśnie nie wiem czy te źródła węgli są wskazane
Avatar użytkownika
rafał222
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 22:26
Wariant IBS: biegunki, wzdęcia
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: bardzo uciążliwe biegunki

Re: produkty wersja biegunkowa

Postprzez pidzamka81 » 12 maja 2014, o 09:10

Ryż raczej proponowałabym zwykły biały.
ja po brązowym miałam nasilone objawy biegunkowe, je przy problemach z biegunką jem dużo białego ryżu, ziemniaków, gotowany drób, gotowaną marchew, pomidory bez skórki, twaróg chudy, chude wędliny drobiowe.
Ale tak jak pozostali- uważam że każdy musi na sobie wypróbować co mu szkodzi a co pomaga.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
pidzamka81
 
Posty: 115
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 22:24
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: nawracające biegunki

Re: produkty wersja biegunkowa

Postprzez nenka182 » 12 maja 2014, o 11:18

wlasnie dzisiaj zrobilam sobie moj jadlospis ,moje propozycje ,a wlasnie pamietajmy jedno jezeli cos zjemy niedozwolonego nie odrazu dostaniemy biegunki moze ona sie pojawic dopiero na drugi dzien,dlatego ja osobiscie uwazam ze powinnismy dostosowac sie do produktow ktore sa dozwolone w zjd .moja lista wyglada tak :kurczak,indyk ,ryby tak ale tylko chude ,morszczuk,mintaj,fladra,dorsz,okon,szczupak,wrogiem tez jest panierowanie,smazenie w duzej ilosci oleju ,dlatego proponuje piekarnik,pieczenie w foli lub z dodatkie oliwy,ziemniaki purre,kasze jaglana,jeczmienna drobna ,kaszka,manna,drobne makarony,szynka drobiowa,chudy twarog,jajka na miekko,serek wiejski chudy,serki kanapkowe,z warzyw bardzo malo niestety ale wiekszosc powoduje wzdecia ,papryka,biegunki jest ciezkostrawna nawet gotowana mi nie sluzy,mozecie poczytac o dzialaniu papryki,szpinak rowniez dziala rozwalniajaco polecany w zaparciach ,pomidory rowniez probowalam jesc bez skory ,ale rowniez pestki w pomidorze powoduja u mnie problemy jelitowe,dlatego osobiscie z tego zrezygnowalam nie kazdy musi,dlatego z warzyw tylko marchew ,cukinia,pietruszka,seler,ziemniaki,jezeli chodzi o sery wybieram tylko niskotluszczowe tak samo mleko czulam sie po mleku strasznie ale zaczelam uzywac 1,5 czyli rowniez niskotluszczowe i ono nie powoduje u mnie wielkich rewolucji,mozecie rowniez sprobowac mleka bez laktozy .owoce-banany jablka tylko gotowane lub pieczone banany rowniez zajadam z piekarnika,kompoty,dzemy najlepiej jagodowy z czarnych jezyn,ryz brazowy odpada polecany przy zaparciach,jogurty tylko naturalny lub ewentualnie plynne dodaje je tylko odrabine np do kaszki mannej ,jaglanej,do galaretki kislu zeby jakos urozmaicic danie,galaretki,kisle jak najbardziej,co do ryzu bialego moj lekarz powiedzial ze jest ciezkostrawny ja jednak wyprobuje kleiki z dodatkiem cynamonu ,utartym jablkiem nie chce mi sie wierzyc ze ryz jest ciezkostrawny no coz jest lekarzem ale zdziwilo mnie to bardzo,sosy do dan tu mam troche trudnosci nie moge uzywac smietany i tluszczow bo nich mam caly dzien biegunki ,sosy robie na bazie ,jogurtu ,uzywam sosu sojowego,jako dodatki do dan uzywam mozzareli ale rowiez chudej ,marchewke ,wyzej pdane warzywa ,odpadaja ogorki kiszone ,w occie,buraczki dzialaja rozwalniajaco .Nie uzywam ostrych przypraw ,musztardy ketchupu, majonez byl u mnie dodatkiem kazdego dnia ,teraz jesli robie salatke mieszam tylko lyzke z jogurtem naturalnym,przyprawy koperk,pietruszka,majranek,curry,bazylika,oregano,oczywiscie sol pieprz ,mam nadzieje ze moj post jest dosc czytelny :-)
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Re: produkty wersja biegunkowa

Postprzez pidzamka81 » 12 maja 2014, o 15:17

nenka super to opisałaś, nic dodać nic ując.
ja jadam codziennie kisiel, a przy nasilonych objawach biegunkowych daję mniej wody, żeby kisiel był bardziej gęsty.
Do picia polecam napar z jagód suszonych, herbatki dla żołądkowców, kiedyś piłam też wywar z korzenia kobylaka.
dodatkowo w bólach żołądka polecam siemię lniane, pite kilka razy w tygodniu nie powoduje u mnie biegunek, ale to zależy od indywidualnej tolerancji.
Avatar użytkownika
pidzamka81
 
Posty: 115
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 22:24
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: nawracające biegunki

Re: produkty wersja biegunkowa

Postprzez Roseberry » 12 maja 2014, o 18:17

pidzamka81 napisał(a):dodatkowo w bólach żołądka polecam siemię lniane, pite kilka razy w tygodniu nie powoduje u mnie biegunek, ale to zależy od indywidualnej tolerancji.

Ja siemię polecam baaardzo! :DZaczęłam je stosować po poleceniu przez hankę_m (dziękuję ;)) i jestem ogromnie zadowolona. Bardzo pomogło mi w okresie zaostrzenia bólów żołądka, siemię działało wtedy prawie jak lek przeciwbólowy. Poza tym ja mam zaparciowy IBS, a odkąd stosuję siemię zaparcia mam rzadko, czuję się prawie jak zdrowa osoba. No i paznokcie wreszcie przestały mi się łamać. A samo sięmię przygotowuję w ten sposób, że po prostu je gotuję ok. 15 min. Jem 1 łyżkę rano do owsianki i 2-3 po południu na podwieczorek (np. z dodatkiem tartego gotowanego jabłka i cynamonu).
Avatar użytkownika
Roseberry
 
Posty: 369
Dołączył(a): 7 mar 2014, o 19:31
Lokalizacja: Kraków
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: Ból, ból, ból+ zaparcia, wzdęcia...

Re: produkty wersja biegunkowa

Postprzez nenka182 » 13 maja 2014, o 07:33

ja rowniez korzystam z siemia lnianego jednak nie moge tego przelknac kiedy jest w postaci kislu,dodaje siemie do potraw ,np kaszy, sosow ,warzyw,co do herbatek mi najbardziej sluzy rumianek w czasie boli brzucha i wymiotow niestety zdazaja mi sie takie nocki ,wypijam rumianek klade cieply termos na brzuch i przechodzi.chcialam zapytac gdzie moge kupic suszone jagody nie spotkalam sie z nimi w zadnym sklepie .
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Następna strona

Powrót do Dieta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości