Post

Zapewne każdy, kto udał się do lekarza, wie już, że najważniejsza jest dieta. Jeśli chcecie o niej porozmawiać to dział ten powstał właśnie w tym celu.

Post

Postprzez ibeesiak » 31 lip 2015, o 19:49

Czy ktoś próbował postu? Np. post Ewy Dąbrowskiej, który podobno przywraca prawidłowe funkcjonowanie jelit i prawidłową florę bakteryjną. Wielu ludzi w to nie wierzy, ale tak naprawdę niewielu próbowało. Próbowałem odszukać jakieś artykuły w Google za pomocą haseł "post a nauka", "posty warzywne badania naukowe" i nic nie znalazłem, mimo szczerej nadziei znalezienia wielu naukowych dowodów na nieskuteczność postów. Czy ktoś z was ma doświadczenie na ten temat? Ja próbowałem postu Ewy Dąbrowskiej kilka lat temu, ale niestety miałem bardzo dużo gazów, mimo że biegunki ustały. Teraz wiem, że jadłem źle, bo jadłem brokuły, kalafior itp... Gdybym jadł same marchewki, pietruszkę, seler, buraki, pomidory, to bym nie miał takich problemów. Gdybym jeszcze dołożył probiotyk, który na mnie działa - dicoflor - to może byłoby idealnie... Zamierzam spróbować.
Avatar użytkownika
ibeesiak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 27 maja 2014, o 06:15
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Post

Postprzez Jacek » 1 sie 2015, o 11:04

Pani Dąbrowska jest mistrzynią autoreklamy. Dwóch znajomych z pracy było na organizowanych przez nią turnusach oczyszczająco-odchudzających. Wrócili wychudzeni, zapadnięci na twarzy, z podkrążonymi oczami. Po tym jak przez tydzień jedli głównie kapustę i ciągle mieli biegunkę, nie dziwię się, że tak wyglądali.
Ale byli przekonani, że wyjdzie im to na zdrowie.

Zdarzało mi się dyskutować z osobami, które należą do wyznawców teorii pani Dąbrowskiej. Nigdy jednak nie udało mi się uzyskać od takich osób niezależnych źródeł potwierdzających teorie pani D.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1093
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Post

Postprzez mariusz2015 » 7 sie 2015, o 11:32

Jacek napisał(a):Po tym jak przez tydzień jedli głównie kapustę i ciągle mieli biegunkę, nie dziwię się, że tak wyglądali.
Ale byli przekonani, że wyjdzie im to na zdrowie..



Kapusta to jak mawiają ziele pędzistolca, przeczyszcza nie przerywając snu, przynajmniej w moim przypadku
Avatar użytkownika
mariusz2015
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 lip 2015, o 07:47
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 1985
Dolegliwości ogólnie: biegunka


Powrót do Dieta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości