Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie?

Zapewne każdy, kto udał się do lekarza, wie już, że najważniejsza jest dieta. Jeśli chcecie o niej porozmawiać to dział ten powstał właśnie w tym celu.

Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie?

Postprzez pablos3744 » 9 sty 2015, o 16:37

Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie? Stosujecie mąke kukurydziana lub mąke pszenna bezglutenową?
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 578
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie?

Postprzez Jacek » 10 sty 2015, o 11:17

Nie stosuję diety bezglutenowej, bo nie ma takiego powodu.

Jeśli nie masz zdiagnozowanej celiakii czy alergii na gluten, to nie ma uzasadnienia dla unikania glutenu.
Jest ciekawy artykuł w Newsweeku 43/2014 pt. "Glutenowe oszustwo", na temat mody na dietę bezglutenową wśród osób nie chorujących na celiakię. Warto go przeczytać.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1093
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie?

Postprzez pablos3744 » 10 sty 2015, o 16:32

Powiem CI zachęciła mnie cena bo 500g mąki kukurydzianej kosztuje ok 4 zł wiec mysle mozna z tego kluska ugnieść hehe;]
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 578
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie?

Postprzez Jar0 » 10 sty 2015, o 16:49

Akurat badań na temat szkodliwości glutenu i w ogóle diety bazującej na produktach zbożowych widziałem dość sporo. Nie bagatelizowałbym tego problemu.

Ja na diecie bezglutenowej spożywałem głównie ryż i makarony ryżowe/kukurydziane. Do tego zdarzało się jeść gotowe pieczywo bezglutenowe. Ostatnio widziałem, że nawet Corn Flakesy są już również w wersji bezglutenowej. Warto też rozejrzeć się po pobliskich piekarniach czy nie mają możliwości wypieku pieczywa właśnie z mąk bezglutenowych.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1342
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie?

Postprzez Roseberry » 10 sty 2015, o 17:20

Jacek napisał(a):Nie stosuję diety bezglutenowej, bo nie ma takiego powodu.

Jeśli nie masz zdiagnozowanej celiakii czy alergii na gluten, to nie ma uzasadnienia dla unikania glutenu.
Jest ciekawy artykuł w Newsweeku 43/2014 pt. "Glutenowe oszustwo", na temat mody na dietę bezglutenową wśród osób nie chorujących na celiakię. Warto go przeczytać.

Miałam ochotę to samo napisać...
Avatar użytkownika
Roseberry
 
Posty: 369
Dołączył(a): 7 mar 2014, o 19:31
Lokalizacja: Kraków
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: Ból, ból, ból+ zaparcia, wzdęcia...

Re: Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie?

Postprzez fiona » 11 sty 2015, o 14:19

Gastrolog i alergolog zalecił mi przejscie na dietę bezglutenu i jeszcze paru rzeczy. Celiaki i alergii nie mam.
Efekt tej diety zauwazylam po okolo 2 tygodniach, zniknął mi trądzik. Z problemami jelitowym różnie bywa, raz jest lepiej raz gorzej.
Żadna z piekarni, które są na rynku nie będzie sie bawiła z mąkami innymi niż pszenna czy żytnia. Nawet jeśli, to zawartość glutenu w takim chlebie będzie za duza, ze względu na użycie w zakladzie maki zawierającej gluten. Jedyna opcja pozostaje zakup gotowego produktu z półki ze zdrowa żywnością w większych sklepach lub zamawianie przez internet lub wypiek w domu. Mąka kukurydziana w Tesco za kg kosztuje nie cale 4 zlote. Jedne z niższych cen za mąkę, gotowy produkt ma firma bezgluten. Najniższe ceny za makaron i płatki śniadaniowe ma biedronka.
Avatar użytkownika
fiona
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lis 2014, o 17:52
Wariant IBS: mikro
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: biegunka, ból brzucha, nudności

Re: Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie?

Postprzez Jar0 » 11 sty 2015, o 16:10

fiona napisał(a):Żadna z piekarni, które są na rynku nie będzie sie bawiła z mąkami innymi niż pszenna czy żytnia.

Mam nadzieję, że mówisz o swoim lokalnym rynku. Tak się składa, że u mnie w okolicy znalazła się piekarnia, która produkty bezglutenowe wytwarza. Z tego właśnie powodu, że sporo osób z celiakią się do nich zgłosiło.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1342
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie?

Postprzez fiona » 12 sty 2015, o 14:04

właśnie u mnie nie znalazłam piekarni, która by miała chleb czy bułki bezglutenowe. chociaż jest to duży rynek.
Avatar użytkownika
fiona
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lis 2014, o 17:52
Wariant IBS: mikro
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: biegunka, ból brzucha, nudności

Re: Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie?

Postprzez Jacek » 12 sty 2015, o 14:07

fiona napisał(a):Gastrolog i alergolog zalecił mi przejscie na dietę bezglutenu i jeszcze paru rzeczy. Celiaki i alergii nie mam.


W takim razie jak uzasadnili to zalecenie, skoro nie masz celiakii ani alergii na gluten ?
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1093
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie?

Postprzez fiona » 12 sty 2015, o 14:15

Gastrolog po badaniach określił, że wszystko wskazuje na celiakię w fazie utajonej.
Alergolog określił to nadwrażliwością. I w ten sposób od ponad 2 miesięcy jestem na diecie bezglutenowej.
Avatar użytkownika
fiona
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lis 2014, o 17:52
Wariant IBS: mikro
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: biegunka, ból brzucha, nudności

Następna strona

Powrót do Dieta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości