Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie?

Zapewne każdy, kto udał się do lekarza, wie już, że najważniejsza jest dieta. Jeśli chcecie o niej porozmawiać to dział ten powstał właśnie w tym celu.

Re: Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie?

Postprzez pablos3744 » 12 sty 2015, o 15:22

Wiec co jesz Fiona przez te 2 miesiace ?
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 579
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie?

Postprzez fiona » 12 sty 2015, o 17:42

Jeżeli chodzi o mąki to: kukurydziana, gryczana, ryżowa, amarantusowa, ziemniaczana, kokosowa, migdalowa. Aczkolwiek głównie bazę stanowi mąka kukurydziana i ziemniaczana. Gdzieś czytalam, ze jest odmiana maki owsianej bezglutenowej, aczkolwiek osoby z celiakia nie moga jej używać.
Wiadomo kasze i makarony bezglutenowe, mozna zdobyć w biedrze za w miarę rozsądna cenę.
Zamiast mleka stosuje mleko sojowe bądź ryzowe, czasami kokosowe. Mam nietolerancje produktow mlecznych. Chociaz mleko kokosowe nie jest polecane w diecie fodmap.
Mięso i ryby bez ograniczeń, byle nie smażone. Jajek nie mogę za czesto.
Da sie na tym przezyc, pierwsze dni są straszne ponieważ za bardzo nie wiadomo co mozna zjesc. Kupny chleb smakuje jak troty.
Przy tej diecie raczej samodzielnie nalezy wszystko przygotowywać i eksperymentować co smakuje a co nie.
Avatar użytkownika
fiona
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lis 2014, o 17:52
Wariant IBS: mikro
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: biegunka, ból brzucha, nudności

Re: Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie?

Postprzez Jacek » 12 sty 2015, o 18:17

fiona napisał(a):Gastrolog po badaniach określił, że wszystko wskazuje na celiakię w fazie utajonej.


Jakie to były badania ? Zakładam, że badanie wycinków wyszło OK i kosmki nie wykazywały odchyleń od normy, skoro lekarz mówił o fazie utajonej.
Czy były jakieś odchylenia od normy w badaniach krwi i na tej podstawie postawił taką diagnozę ? Mam na myśli wyniki badań krwi przeciw transglutaminazie tkankowej i endomysium mięśni gładkich.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1093
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Jakie Produkty bezglutenowe stosujecie?

Postprzez fiona » 13 sty 2015, o 14:59

alergolog coś mi oznaczał z krwi. musiałabym poszukać co to było.
Avatar użytkownika
fiona
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lis 2014, o 17:52
Wariant IBS: mikro
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: biegunka, ból brzucha, nudności

Poprzednia strona

Powrót do Dieta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości