Jak żywią się pacjenci z IBS ?

Zapewne każdy, kto udał się do lekarza, wie już, że najważniejsza jest dieta. Jeśli chcecie o niej porozmawiać to dział ten powstał właśnie w tym celu.

Re: Jak żywią się pacjenci z IBS ?

Postprzez ibeesiak » 23 mar 2017, o 05:21

Czy osoby, które nie są pacjentami w takim znaczeniu, że nie korzystają obecnie z usług opieki zdrowotnej, też mogą wypełnić ankietę?
ibeesiak

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Postprzez krynston » 4 cze 2017, o 20:44

Witajcie ponownie. Po 4 latach względnego spokoju wracam na forum. Miałem dołek i wróciły stare demony. Na szczęście szybko ogarnąłem temat. Metoda? Dieta bezcukrowa. Odstawiłem całkowicie słodzenie herbaty, kawy, słodzone napoje, soki do wody, ciastka, czekoladę, słodycze, torty, produkty mające w swoim składzie cukier albo syrop glukozowo- fruktozowy i tym podobne. Efekt? Szybki i skuteczny. Wcześniej doczytałem teorię, że IBS wywoływany jest przez złą florę bakteryjną jelit. Złe bakterie karmią się cukrem i jego wyeliminowanie pomaga pozbyć się tych bakterii. Biegunki wywoływane są przez nadprodukcję śluzu przez jelita, które próbująpozbyć się tych złych bakterii. Jakby nie było to u mnie się sprawdza. Teraz jeszcze wspomagam się płynem probiotycznym o nazwie Joy Day Głóg kupionym w sklepie zielarskim. Ma on wszystkie potrzebne szczepy bakterii jelitowych. Butelka pół litra około 35PLN. Dopiero zacząłem więc nie wiem czy zadziała ale napiszę. Ktoś już ma doświadczenia z odstawieniem cukru?
krynston

Początek choroby: 0

Postprzez Arthass04 » 9 paź 2017, o 14:35

Jak się żywią? Jak zrobili minimalny research w sieci, to w większości przypadków stosują dietę FODMAPS, gdyż jest najskuteczniejsza w tego typu problemach. Niektórzy stosują inne protokoły jak SCD. Generalnie wszelkie te diety bazują na filozofii diety paleo. Minimalna ilość owoców (wybranych), niewiele produktów zbożowych i najlepiej tylko bezglutenowe, a źródło węglowodanów jako skrobia z warzyw i owoców.
Arthass04

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bóle brzucha, niewielkie gazy, dyskomfort, brak energii, okresowe depresje i stany lękowe

Poprzednia strona

Powrót do Dieta