Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Zapewne każdy, kto udał się do lekarza, wie już, że najważniejsza jest dieta. Jeśli chcecie o niej porozmawiać to dział ten powstał właśnie w tym celu.

Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez Etia » 18 mar 2013, o 10:37

Chciałabym abyśmy w tym wątku pisali o produktach które niby nie są podejrzane a tak na prawdę wywołują nieciekawe dolegliwości, może dzięki naszym zapiskom ktoś odkryje u siebie problematyczne produkty..

1. Laktoza - Ja niestety dopiero niedawno zdałam sobie sprawę że mam nietolerancję laktozy. Do tej pory jogurty jadłam ale w dość małych ilościach, kilka dni temu zjadłam jednak około południa kilka jogurtów bo miałam na nie straszną ochotę - po godzinie zaczął się istny koncert w żołądku, przelewanie, burczenie a po kilku godzinach wzdęcie plus spore ilości gazów...

2. Ryby w puszce - Ostatnio zauważyłam że gdy zjem mięso (np pierś z kurczaka w bułce tartej) na pusty żołądek jest ok. Natomiast po zjedzeniu ryby z puszki - totalna tragedia, ja nie wiem co takiego jest w tym skladzie ale ile razy jej nie zjadłam zawsze ogromne gazy i w dodatku o nieprzyjemnym zapachu. ;/

to przykładowy skład:
Filety z makreli (50%), sos pomidorowy (woda, koncentrat pomidorowy, cukier, musztarda (zawiera gorczycę), zagęstniki: acetylowany adypinian dyskrobiowy i guma guar, olej roślinnny, sól, mąka pszenna, mieszanka przypraw, regulator kwasowości: kwas cytrynowy
w tej co ja jadałam (opakowanie wyrzuciłam był jeszcze chyba benzoesan albo glutaminian sodu) i na pewno skrobia modyfikowana.

Czytałam ostatnio wątek o E261 i postanowiłam zrezygnować ze wszystkiego co zawiera ten i podobne składniki (jak się okazuje nie tylko vegeta czy zupki w proszku które od zawsze omijałam dalekim łukiem...)

3. Syrop Pini - za nic w świecie nie rozumiem dlaczego tak źle na mnie działa... Sklad: Wyciąg sosnowy płynny) (1 : 1) (Nalewka z owocu kopru włoskiego) (4,5-5 : 1) 1,0 g
(Fosforan kodeiny półwodny) 0,05 g
Sacharoza, woda oczyszczona, etanol, mleczan wapnia, kwas fosforowy.

A wam co nie sluży?

Zarzucę jeszcze linkiem z listą (podejrzewam że tylko niektórych) produktów z GMO - o czym ja wcześniej nie miałam pojęcia:

http://humusxxl.wordpress.com/2009/11/28/gmo-genetycznie-modyfikowane/

oraz

http://polska-wolna-od-gmo.org/doc/czy_wiesz_co_jesz_zakupy_be.pdf
Avatar użytkownika
Etia
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 18:42
Wariant IBS: -
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: -

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez Jacek » 18 mar 2013, o 12:10

Niestety przy IBS nie ma żadnych reguł jeśli chodzi o dietę. To, co jednemu nie służy, u kogoś innego nie wywołuje problemów, dlatego trudno stworzyć jakąś uniwersalną listę.
Generalnie zaleca się rezygnację ze słodyczy i mleka oraz jego przetworów.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1093
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez Przemek » 19 mar 2013, o 16:18

Powtórzę się po raz kolejny. Ja nie obserwuję żadnych zależności między tym, co jem, a jak się zachowują moje flaki...
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez pablos3744 » 28 mar 2013, o 14:52

Powiem Wam że zobaczyłem że po słodyczach rano mam armagedon najlepsze są jeżeli chodzi o zastąpinie słodyczy(węglowodaów) dla mnie są ryż ziemniaki w duużych ilościach;)
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 579
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez Jar0 » 28 mar 2013, o 14:57

Cukier jak wiadomo wzmaga fermentację i przy okazji jest idealnym pokarmem dla niekorzystnych grzybów we flakach. Polecam zrezygnować całkowicie ze słodyczy (ziemniaków również).
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1342
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez noitome » 12 kwi 2013, o 13:08

Ostatnio miałam rewolucję, ale nie wiem dokładnie po czym. Mam 2 podejrzanych: pomelo i kaszka BoboVita wieloowocowa. Do tego miałam całą masę okropnie stresujących sytuacji i w efekcie ze 3 dni prawie nic nie mogłam jeść, bo od razu leciałam do ubikacji, a teraz zaczynam jeść, ale czuję, że mam totalne spustoszenie w jelitkach i męczy mnie zgaga, wzdęcia i odbija mi się często. Macie jakieś dobre rady na taki stan rzeczy? Boję się jeść jogurty, bo często objawia mi się uczulenie na nie (laktoza, owoce). Chyba nafaszeruję się jakimś pro- i prebiotykiem, bo nie mam lepszego pomysłu.
Avatar użytkownika
noitome
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 19:24
Lokalizacja: Częstochowa
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 1992
Dolegliwości ogólnie: mix objawów na tle nerwowym

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez Jacek » 13 kwi 2013, o 11:26

Nie jestem w stanie poradzić Ci co możesz jeść, bo to musisz sama wybadać metodą prób i błędów. Każdy, kto ma IBS, reaguje na poszczególne pokarmy nieco inaczej, więc nie ma uniwersalnej diety.

Generalnie powinno się odstawić słodycze i przetwory mleczne. Dlatego nie zalecałbym Ci jedzenia jogurtów, które - jak sama zauważasz - wywołują niedobre objawy.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1093
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez noitome » 13 kwi 2013, o 18:05

Ja mam po prostu alergię na większość tego, co smaczne, ale brak mi pokory, by całkiem wykreślić to ze swojej diety :)A czasami tak jakby organizm sam mi się o coś upominał, np. o nabiał i wtedy, gdy jem, to nic mi nie szkodzi.
Avatar użytkownika
noitome
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 19:24
Lokalizacja: Częstochowa
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 1992
Dolegliwości ogólnie: mix objawów na tle nerwowym

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez pablos3744 » 1 maja 2013, o 06:39

Ostatnio zjadłem 5 pierogów z twarogiem... były pyszne po nocy miałem takie bóle brzucha i nad ranem mega biegunke :(( wiec nie polecam twarogu niestety...
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 579
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez sculek » 1 maja 2013, o 08:31

Ja zrezygnowałam z wielu rzeczy,ale nie potrafię z herbat i słodyczy-to silniejsze ode mnie :)Z tym,że zorientowałam się mniej więcej po czym nie czuję się źle- i tak na przykład spokojnie jadam naleśniki, drożdżówki, czy ciacho domowej roboty (szarlotkę, sernik, rogaliki z nadzieniem, muffinki), pozwalam sobie też często na jakiegoś batonika i lekkie ciastka. Omijam jednak szerokim łukiem czystą czekoladę, produkty z orzechami lub masą, bitą śmietaną czy ciastka w stylu piegusków lub brownies. Zauważyłam, że szkodzi mi nie tyle sam cukier, ale zawartość tłuszczu. Odstawiłam również alkohol (co mocno przeżyłam ;)), choć raz na jakiś dłuższy czas, od wielkiego dzwonu, zdarza mi się wypić lampkę półwytrawngo wina, czy kilka łyków piwa z dużą ilością soku malinowego- i nic się nie dzieje.
Avatar użytkownika
sculek
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 mar 2013, o 08:48
Wariant IBS: biegunkowy,wzdęciowy
Początek choroby: 24
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bolesnewzdęcia,skurcze jelit

Następna strona

Powrót do Dieta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości