Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Zapewne każdy, kto udał się do lekarza, wie już, że najważniejsza jest dieta. Jeśli chcecie o niej porozmawiać to dział ten powstał właśnie w tym celu.

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez Anjaa » 28 paź 2014, o 09:03

Jeżeli chodzi o Sibo, to nie zawsze leczenie xifaxanem daje pożądane efekty.
Wg dr Pimentala, kiedy leczenie to jest nieskuteczne należy sprobować diety elementarnej. Chodzi o picie przez jakiś czas nutri drinków, które dostaczą składników odżywczych organizmowi a jednocześnie zmniejszą ilość przyjmowanych węglowodanów. Ma to na celu zagłodzenie bakterii.
Kiedy i ta metoda nie poskutkuje, bo tak bywa, pozostaje dieta. Ogólnie mówiąc, mało węglowodanów, najlepiej gaps i jedzenie w 4 godzinnych odstępach czasu. Ma to na celu złagodzenie objawów z uwzględnieniem faz oczyszczania jelt.

Produkty mleczne bez laktozy w gaps są dopuszczalne.
Avatar użytkownika
Anjaa
 
Posty: 69
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 09:38
Wariant IBS: mieszany
Początek choroby: 2007
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, bóle brzucha

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez Krzych » 28 paź 2014, o 09:38

Nutridrinki potrafią na prawdę ulżyć w takich bardzo trudnych okresach. Sama chemia, ale jednak na krótką metę można czasem zastosować. Od kwietnia do maja miałem na prawdę poważne problemy z tym żeby być w szkole chociaż co drugi dzień i zastosowanie Nutridrinków bardzo mi pomogło. Piłem jeden rano i jeden w szkole, czyli zamiast dwóch pierwszych posiłków, a zaczynałem jeść normalnie dopiero po powrocie do domu. Trochę ciężko na tym wyżyć na dłuższą metę, ale lepiej być zmęczony przez pół dnia niż się męczyć z IBS przez pół dnia. Teraz znalazłem jeszcze lepszą metodę na takie ciężkie okresy i w dodatku naturalną, ale trzeba przyznać że Nutridrinki są świetnym rozwiązaniem na takie okresy, bo jednak ten drugi sposób, czyli Post Daniela, jest dobry dla osób które się zdrowo odżywiają przynajmniej od paru miesięcy. W innym przypadku to zadziała dokładnie odwrotnie niż powinno. Nutridrinki są ogólnie mało mądrym i mało zdrowym sposobem, powinny być ostatecznością przeznaczoną na bardzo trudne okresy, no ale właśnie są takie okresy że trzeba trochę nadszarpnąć zdrowia żeby w ogóle przetrwać. No i cena też trochę nie powala, bo picie nawet tylko dwóch Nutridrinków dziennie to już jest koszt optymistycznie licząc 300 zł miesięcznie i to na podróbach, bo na oryginalnych Nutridrinkach z 450 zł. A na dwóch Nutridrinkach nikt nie wyżyje, potrzeba z 5 dziennie albo 2 dziennie i 3 posiłki, więc cena jest wysoka. W każdym razie niezbyt to zabawne, bo pewnie podwaja miesięczny wydatek na jedzenie.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 407
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wariant IBS: Zaparciowo-Wzdęciowy, Mieszany
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Bóle brzucha, parcia, wzdęcia

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez Anjaa » 28 paź 2014, o 10:57

Pisząc Nutridrink miałam na myśli konkretny o nazwie Vivonex- firmy Nestle z USA.
Jest to tzw. dieta elemantarna.
Osoba stosująca ten sposób odżywiania powinna wziąć pod uwagę także minusy wynikające z jego zastosowania
zły smak, najczęściej wysoką zawartaość cukru, wysoką cenę, żadnych stałych pokarmów przez okres 14-21 dni, utratę wagi.


Nie chę się na ten temat rozpisywać, ale tak w skrócie wg niemieckiego lekarza specjalizującego się w sibo Dr. Siebeker, dietę tę można zastąpić mixem z

Protein (hydrolisiertes Proteinpulver)

Kohlenhydrate (Dextrose)

Fett (MCT, Kokosfett, Olivenöl)

Vitamine und Mineralstoffe

etwas Salz

Wszystkie informacje, które tu podaję pochodzą ze źródeł amerykańśkich i niemieckich.
Sama tej diety nie stosowałam.
Olej kokosowy i MCT w dużej ilości może wywołać biegunkę, szczególnie u osób z przeważającą biegunką.
Avatar użytkownika
Anjaa
 
Posty: 69
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 09:38
Wariant IBS: mieszany
Początek choroby: 2007
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, bóle brzucha

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez Anjaa » 28 paź 2014, o 11:26

Dr Siebecker nie jest niemieckim lekarzem sorry za bląd.
Informajce pochodzą z niemieckojęzycznego bloga psychologa chorującego na ibs.
Avatar użytkownika
Anjaa
 
Posty: 69
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 09:38
Wariant IBS: mieszany
Początek choroby: 2007
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, bóle brzucha

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez pablos3744 » 6 gru 2014, o 10:25

Mieliście biegunke po spożyciu np: ferwex lub apap przeziębienie bo ja dziś dostałem mega biegunki wnioskuje że przez to bo ostanio nie miałem biegunek...
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 433
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez hrm » 6 gru 2014, o 12:25

Gripex/Fervex, szczególności w sporej dawce podrażnia jelita. Niestety, trzeba je brać uważnie, bo inaczej mogą się pojawić sensacje. Najlepiej po jedzeniu i z jakąś lekką osłoną.
Avatar użytkownika
hrm
 
Posty: 175
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 20:40
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: niezły Meksyk...

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez pablos3744 » 6 gru 2014, o 13:58

Byłem przeziębiony poszedłem na skróty sięgnąłem po leki przeciprzeziębieniowe i mam skutki a powinienem poradzić sobie bez nich wygrzać nogi no cóż mam nauczkę ...
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 433
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez Jacek » 7 gru 2014, o 11:09

Mnie kiedyś przeczyściło po Theraflu. Jednak innym razem wszystko było OK, więc w moim przypadku nie ma reguły. Jak to przy IBS :)
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 957
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez stripped » 9 gru 2014, o 19:50

Mnie apap akurat nie czyści :)Ale theraflu potrafiło.. ;)
Avatar użytkownika
stripped
 
Posty: 290
Dołączył(a): 23 lut 2014, o 22:54
Lokalizacja: Gdańsk
Wariant IBS: wciąż nad tym pracuję
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, gazy, zgaga, bóle brzucha, biegunki

Re: Po czym macie nieuzasadnione rewelacje żołądkowe?

Postprzez pablos3744 » 10 gru 2014, o 13:29

Ja od 2 miesicey codziennie na noc 200mg wit C ale juz nie bede tykał żadnych teraflu i apaprów gripexów chyba że w ostatecznosci ostatnoi mnie życie naucyzło hehe;]
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 433
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Poprzednia strona

Powrót do Dieta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości