Stany przedomdleniowe i spółka- czy to się dodaje?

Rozmowy na temat tego, czy aby na pewno doskwiera nam IBS.

Stany przedomdleniowe i spółka- czy to się dodaje?

Postprzez stan » 7 wrz 2015, o 18:46

Cześć. Mam taka sprawę. Wypiszę moje dolegliwości, które mam oprócz tych jelitowych. Jeżeli ktoś tutaj na forum miałby pomysł jakie badania wykonać, czy to wszystko wiąże się w jakąś spójną całość to prosiłbym o informację. Mnie już dynka nie pracuje na wysokich obrotach i ciężko mi jest to wszystko już ogarnąć. Może ktoś znajdzie jakieś korelacje. Ogólnie to teraz celuje w ten sposób, że skoro ''leczenie jelit'' nie przynosi efektów to może przyczyna nie leży wcale tam. Chcę teraz poszukać gdzieś indziej a do tej pory to zaniedbywałem.
Otóż oprócz objawów jelitowych takich jak luźne stolce kilkukrotnie rano z silnym parciem oraz gazów w ciągu dnia towarzyszą jeszcze:
stany przedomdleniowe w kosciele bądź dłuższym bezruchu np. w kolejce, niskie ciśnienie, trądzik, krotkowzrocznosc, senność, zmęczenie, jestem chudy, dlonie raz zimne a innym razem spocone, podwyzszona temperatura, niby niskie tetno ale czasem az zasnąć nie mogę bo serce tak kołacze, że aż łóżko skrzypi. Nie wiem co jeszcze.

Postaram sie na dniach zrobić badanie t3, t4, tsh, żelaza, b12. Może ktoś ma jakieś inne propozycje? Nie wiem w co uderzyć a badania nie są znowu takie tanie więc muszę z rozwagą. Może zapytam o zniżkę studencką? :P

To chyba tyle. Jak ktoś ma jakiś pomysł jak to połączyć w całoś i gdzie szukać to bardzo proszę o informację. Dziękuję.
Avatar użytkownika
stan
 
Posty: 78
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 08:45
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: ibs biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki+gazy

Re: Stany przedomdleniowe i spółka- czy to się dodaje?

Postprzez Bonsai » 7 wrz 2015, o 20:45

krotkowzrocznosc, senność, zmęczenie, dlonie raz zimne a innym razem spocone, podwyzszona/obnizona temperatura, zawroty glowy, brak apetytu, nudnosci - to moje objawy poza jelitowymi - co ciekawe pojawiaja sie sporadycznie co 3-4 tygodnie, a zeby sobie z nimi poradzic musze sie przez kilka dni faszerowac laremidem, neo persenem i duzo jesc, wtedy wszystko wraca do normy. Wszystkie objawy zaczynaja sie od oslabienia i utraty apetytu.

Ja od kilku lat mam obnizona hemoglobine i neutrofile co moze wskazywac na jakis stan zblizony do anemii chyba lub chorobe autoimmunologiczna :/

Od tygodnie suplementuje sie zelazem i b12, betaina hcl i l-glutamina. Bylo kilka dni poprawy teraz dwa dni gorsze.

Odnoscie Twojego pytania sugerowalbym zbadanie ferrytyny zamiast zelaza ktore podobno jest niemiarodajne.
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Stany przedomdleniowe i spółka- czy to się dodaje?

Postprzez pablos3744 » 9 wrz 2015, o 09:04

Ja to mam oprócz IBS to bóle stawów ale chyba od treningów czeste zmęczenie krótko wzroczność trądzik od bcca częstomocz zdaża się mdłości Biorę sulpiryd 50mg i wit C
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 622
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Stany przedomdleniowe i spółka- czy to się dodaje?

Postprzez stan » 9 wrz 2015, o 20:59

Dzięki Bonsai, zrobiłem ferrytne, czekam na wyniki.
Pablos, a ten tradzik to w jakimś konkretnym miejscu na twarzy? Bo fiona podpowiada mi aby sprawdzić się w kierunku alergii, celiaki i wspominała o trądziku w okolicach ust. U mnie co prawda jest bardziej na czole choć w sumie to róznie jest, raz tak, raz wszędzie. Dlatego pytam jak u Ciebie to wygląda.
Avatar użytkownika
stan
 
Posty: 78
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 08:45
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: ibs biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki+gazy

Re: Stany przedomdleniowe i spółka- czy to się dodaje?

Postprzez stan » 17 wrz 2015, o 08:56

Mała aktualizacja. Mam wyniki badań z krwi i lipa bo w sumie nic nie wyszło, trzeba szukać dalej. Sprawdzę jeszcze celiakie ale w związku z wynikami tych badań to chyba coraz mniej prawdopodobne. A wyniki są takie:

TSH 1,9 (0,2 - 4,2)
FT3 4,11 (2 - 4,4)
FT4 1,43 (0,93 - 1,71)

wit. B12 499 (179 - 771)
ferrytyna 375 (30 - 400)
Avatar użytkownika
stan
 
Posty: 78
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 08:45
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: ibs biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki+gazy

Re: Stany przedomdleniowe i spółka- czy to się dodaje?

Postprzez stan » 22 lut 2016, o 17:54

Podczas szukania informacji o zwrotach głowy natknalem się na informacje o takiej przypadłości jak Dysautonomia. Wedle tego co można wyczytać łączyłoby to stany przedomdleniowe oraz problemy trawienne i inne. Ponoć jest to zbytnio nieznane schorzenie, ze wzgledu na niewiedzę lekarzy co widać tez po tym, ze tak na szybko w języku polskim udało mi się znaleźć o tym informacje jedynie na wikipedii.
Avatar użytkownika
stan
 
Posty: 78
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 08:45
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: ibs biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki+gazy


Powrót do Diagnostyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości