Objawy Zespołu Jelita Drażliwego

Rozmowy na temat tego, czy aby na pewno doskwiera nam IBS.

Re: Objawy Zespołu Jelita Drażliwego

Postprzez Jacek » 30 paź 2012, o 13:53

U mnie bardzo często samo położenie się "na płasko" powoduje, że w brzuchu zaczyna mi się przelewać, albo odczuwam skurcze. Dlatego kiedy zasnę i nie mam nad tym kontroli, nasila się to do tego stopnia, że mnie budzi. Jeśli wtedy nie wezmę Meteospasmylu, to skurcze stają coraz silniejsze i w końcu powodują totalną biegunkę.

Kiedy w ostatnie Święta Wielkanocne pozwoliłem sobie zjeść kawałek mazurka, to miałem pół nocy z głowy, bo dyskomfort w brzuchu, graniczący z bólem obudził mnie w nocy i nie pozwalał zasnąć.

Zresztą problemy z brzuchem budzą mnie od bardzo wielu lat - praktycznie od czasów podstawówki. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat wyraźnie się to nasiliło

Moje objawy są tak charakterystyczne dla IBS, że prawdopodobieństwo iż pomylono u mnie IBS z inną chorobą, jest minimalne. Choć oczywiście w medycynie nigdy nie ma 100% pewności.

Fakt, że budzenie w nocy, czy generalnie problemy ze snem są powiązane z IBS potwierdzają również wyniki obserwacji, które przeprowadzili Amerykanie. (Choć faktycznie, jeszcze do niedawna uważano, że IBS nie ma wpływu na sen. Na szczęście również i to podejście się zmienia, na razie jednak jeszcze nie u nas.)

Wnioski z tych obserwacji były prezentowane na tegorocznym Tygodniu chorób Układu Trawiennego, w maju w San Diego: http://fgidupdate.wordpress.com/2012/05 ... -with-ibs/
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Objawy Zespołu Jelita Drażliwego

Postprzez pablos3744 » 3 sty 2013, o 09:48

Ja mam IBS biegunkowe a raczej wypróżnienie przed śniadaniem i po nim czasami do 3x Nigdy mnie ból w nocy nie obudził ale po przebudzeniu ból brzucha się pojawia... Moje motto aby rano się rozręcić to jakoś to bedzie w dzień i taka prawda rano to najgorszy czas w ciągu dnia nie wiem jak tam u Was.
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 622
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Objawy Zespołu Jelita Drażliwego

Postprzez Jar0 » 3 sty 2013, o 12:09

Mam dokładnie takie same objawy. Rano jest najgorzej i również załatwiam się rano hurtem. Ewentualnie zdarza mi się awaria po posiłku. W nocy jeszcze mnie sraczka nie obudziła : )
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Objawy Zespołu Jelita Drażliwego

Postprzez JacekMG » 20 kwi 2013, o 09:37

U mnie jest to samo , najgorzej rano , potem jakoś " to jest " po porannym wypróżnieniu mam przez parę godzin lekkie parcie na stolec , potem wszystko się powoli uspokaja , po jutrze mam wyniki z kolonki to Wam napiszę co jest pięć .
Avatar użytkownika
JacekMG
 
Posty: 22
Dołączył(a): 21 gru 2012, o 11:25
Wariant IBS: Biegunkowy
Początek choroby: 7
Dolegliwości ogólnie: Wiercenie w jelitach

Poprzednia strona

Powrót do Diagnostyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości