Koszmarne gazy szczególnie w nocy-problem rozwiązany

Rozmowy na temat tego, czy aby na pewno doskwiera nam IBS.

Koszmarne gazy szczególnie w nocy-problem rozwiązany

Postprzez dereza89 » 18 lut 2016, o 16:58

Witam,dokucza mi problem od 11 lat albo więcej, a mianowicie są to koszmarne gazy i zawsze nasilają się wieczorem i trwają do rana ,aż coś zjem wtedy jest już dobrze.
To wszystko zależy też od diety ogólnie nie mogę jeść gazotwórczych potraw czy płynów.
Czy to jest jakaś choroba,że nie można jeść 3/4 potraw?
Ogólnie nie mogę pić alkoholu bo gazy ,czy to winko ,czy piwo jest tragedia po tym.
słodycze pożywka dla bakterii
Tłuste potrawy i smażone kaplica
Fruktoza,laktoza której jest dużo w owocach
Chipsy i ogólnie wszystko co smażone nawet kotlety,pierogi itd
Żadnych fast foodów
itd wszystko to co jest ciężkostrawne jest u mnie tragedia
Robiłem sobie badania u gastrologa ,wszystkie wyszły idealnie,czy to krew,czy to kał,helikobakter,usg brzucha wszystko wyszło bardzo dobrze,aby na usg wyszło tyle gazów ile mają 3 osoby
Nie mogę sobie poradzić z tym problemem od wielu wielu lat,czasami wystarczy,że zjem coś przypadkowo i jest tragedia.
Życie towarzyskie też nie wygląda fajnie ,bo jak tu spać z dziewczyną,gdzie co kilka minut chce się no wiecie co.. czy też iść w gości to nic nie można zjeść ,bo wszystko na stole jest trudne w trawieniu i powoduje gazy
Ta cała sytuacja odbija się na psychice(depresja),ale to nieważne
Czy to jest IBS albo inna choroba?nie mam biegunek,zaparć też nie mam.
Wszystko jest dziwne ,bo zaczyna się jak już robi się ciemno wtedy z zegarkiem w ręku zaczyna się mój koszmar ,a w dzień jest wszystko dobrze i funkcjonuję, tak jak należy ,o co kaman?
Gastrolog przepisywał mi różne leki w tym Xiafaxin to też nie pomogło.
Moim zdaniem jest coś nie tak z bakteriami,przecież one odpowiadają za trawienie i fermentację,która według mnie nie działa tak jak powinna.
Mogę też dodać dosyć istotną rzeczy jeśli chodzi o wypróżnianie,to po tym nie mam gazów żadnych przez kilka godz nawet i w nocy,ale przychodzą po jakimś czasie i sam nie wiem gdzie jest problem,bardzo trudno mi to zdiagnozować.
Nie mam biegunek w ogóle.
Czy ma ktoś podobnie jak ja i sobie z tym poradził?czy to jest po prostu kwestia diety i nie jeść 3/4 potraw?
Próbuję teraz oczyszczać jelita błonnikiem prymiwitalnym(babka płesznik i jajowata),ale jak na razie po miesiącu nic nie pomaga i pewnie nie pomoże.
Życie to udręka z tym,ponieważ ,gdzie by człowiek nie poszedł ,to wszędzie ludzie jedzą to ,czego ja nie mogę.
Ale co ma pora,że to wszystko dopiero zaczyna się o późnej porze?wolniejsze trawienie,bakterie budzą się czy co?
Istnieją leki,które by pomogły w tym co mi dokucza?
Nie miałem gastroskopii robionej jeszcze,gdyby ktoś się pytał to piszę o tym.
Mam nadzieję,że znajdę tu wyrozumiałość i nikt nie będzie się śmiał z tego co napisałem,ponieważ dla mnie jest to kara za życia fizyczna jak i psychiczna.
Ostatnio edytowano 28 lut 2016, o 07:36 przez dereza89, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
dereza89
 
Posty: 18
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 16:31
Wariant IBS: gazy
Początek choroby: 2005
Dolegliwości ogólnie: nadmierne gazy

Re: Koszmarne gazy szczególnie wieczorem i w nocy

Postprzez fiona » 18 lut 2016, o 18:24

laktoza jest cukrem mlecznym, zaś fruktoza cukrem występującym w owocach.
3/4 produktów, to jak do tej pory wyglądała dieta?
po prostu organizm powiedział dość niezdrowemu jedzeniu, za tłusto, za słono, za ciężko strawne, za słodko, za mało warzyw i owoców.
gazy wieczorem i w nocy, dlatego że jesz w dzień i kiedyś musi to dotrzeć do jelit.
Avatar użytkownika
fiona
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 lis 2014, o 17:52
Wariant IBS: b
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: b

Re: Koszmarne gazy szczególnie wieczorem i w nocy

Postprzez dereza89 » 18 lut 2016, o 18:45

No może przesadziłem z tym 3/4 ale po prostu czasami mnie to dobija.Po prostu organizm toleruje tylko zdrowe produkty,lekkie w trawieniu.
Czasami mam tak,że cały dzień i w nocy nic się nie dzieje i jest ok,także trudne to jest,ale co ja mogę,jedyny wpływ jaki mam to uważać na to co jem i czasami zastanawiam się czy nie jest to jakaś choroba jelitowa,czy to po prostu błędy żywieniowe.
Avatar użytkownika
dereza89
 
Posty: 18
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 16:31
Wariant IBS: gazy
Początek choroby: 2005
Dolegliwości ogólnie: nadmierne gazy

Re: Koszmarne gazy szczególnie wieczorem i w nocy

Postprzez stan » 19 lut 2016, o 11:53

A jak w ciągu dnia nic nie będziesz jadł tylko wezmiesz cos wieczorem to będą gazy? Bo to wygląda tak jakby to co zjesz w ciągu dnia fermentowalo i do wieczora się tych gazów nazbiera. A sprawdzales może poziomy jakichś witamin? Może to po prostu niedobór czegoś bo biorąc pod uwagę, ze nie masz innych dolegliwości wydaje się ze to nie jest żadna jakąś poważną choroba. Ale ja się nie znam.
Avatar użytkownika
stan
 
Posty: 79
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 08:45
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: ibs biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki+gazy

Re: Koszmarne gazy szczególnie wieczorem i w nocy

Postprzez dereza89 » 19 lut 2016, o 12:40

Nigdy nie robiłem tak,że w dzień nic nie jadłem ,więc nie mam pojęcia.
To wszystko jest bardzo dziwne,bo w dzień mogę wszystko jeść,ale raczej tego nie robię z racji ostrożności na późną porę i noc.
Czasami mam tak,że jem bardzo ostrożnie,ale i tak w nocy są gazy i pogubiłem się bo ześwirować idzie z tym wszystkim.
Z tego co wiem i pytam ludzi ,to dużo ludzi w nocy podczas spania ma problemy z gazami,ale nie jest to temat tabu ,więc nikt o tym nie rozmawia.
Moim zdaniem ,jest to problem z gazami,ale to tylko moje zdanie,nie miałem gastroskopii nigdy,mój lekarz powiedział,że w ostateczności gastroskopia i wycinki jakieś.
Czytałem o testach oddechowych na bakterie,może tego spróbuję kiedyś,życie towarzyskie to trochę męczarnia.
Nie wiem ,chyba w późnych porach metabolizm zwalnia i te wszystkie procesy,może tu jest przyczyna,jest to bardzo trudne do zdiagnozowania,przewód pokarmowy jest dosyć skomplikowany,może być dużo przyczyn,ale przecież za gazy odpowiadają bakterie, a z tego co wiem ,to są tlenowe i beztlenowe i być może za dużo mam jakichś bakterii i tam głupieją,kostka rubika z tym.
Avatar użytkownika
dereza89
 
Posty: 18
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 16:31
Wariant IBS: gazy
Początek choroby: 2005
Dolegliwości ogólnie: nadmierne gazy

Re: Koszmarne gazy szczególnie wieczorem i w nocy

Postprzez fiona » 19 lut 2016, o 16:41

nic nie jedzenie w ciągu dnia nie jest rozwiązaniem, to tylko przesunie problem o parę godzin.
brałeś xifaxan, czym zasiedlałeś na nowo jelita (co przy tym łykałeś)?
zawsze możesz wykonać badania w kierunku sibo, ale musisz odczekać co najmniej miesiąc od ostatniej antybiotykoterapii.
tematem tabu jest bardzo wiele spraw, większość się nie przyznaje do tego lub stara się zaakceptować i z tym żyć.
czy robiłeś próby wątrobowe i badanie trzustki. te badania wykonuje się w ramach ubezpieczenia.
ale z tego wynika raczej, że są to błędy żywieniowe.
Avatar użytkownika
fiona
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 lis 2014, o 17:52
Wariant IBS: b
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: b

Re: Koszmarne gazy szczególnie wieczorem i w nocy

Postprzez dereza89 » 19 lut 2016, o 17:20

Brałem Xiafaxin i probiotyk,ale to niestety nie pomogło,brałem to pół roku temu.
Nie robiłem badań trzustki ani wątroby,miałem aby usg jamy brzusznej i pani powiedziała,że wątroba jest w porządku i nie jest powiększona ani nic.
Jeśli dojdę z tym do ładu kiedyś to napiszę w tym temacie.
Muszę pomyśleć nad badaniem SIBO test oddechowy i zobaczyć ,co jest z tymi bakteriami,moim zdaniem i odczuciem w sobie to jest ich za dużo albo coś.
Jeśli kiedyś rozwiążę tę kostkę rubika,to napiszę tu.
Tak na marginesie to chyba od zawsze miałem problemy gastryczne,mając roczek zatrułem się papryką i leżałem w szpitalu,później mając 2 lata miałem wyrostek,ale raczej wyrostek nie ma nico do tego,sam nie wiem już nic.
Dzięki za zainteresowanie moim problemem,jeśli będzie miał ktoś jakieś pomysły to śmiało pisać ;)
Avatar użytkownika
dereza89
 
Posty: 18
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 16:31
Wariant IBS: gazy
Początek choroby: 2005
Dolegliwości ogólnie: nadmierne gazy

Re: Koszmarne gazy szczególnie wieczorem i w nocy

Postprzez dereza89 » 26 lut 2016, o 18:07

Tydzień temu lekarz przez internet zasugerował mi probiotyki(który może być pomocny w mojej sytuacji) Dicoflor(miałem też do wyboru Biogaia) i od tej pory jest u mnie dobrze,będę obserwować swój organizm dalej,ale na razie jest dobrze.
Kiedyś brałem antybiotyki,ale nigdy nie brałem probiotyków,być może dlatego miałem złą florę bakteryjną,uzupełniłem w nową,będę obserwować organizm.
Wziąłem tylko 2 kapsułki w jednej jest 3mld bakterii.
Avatar użytkownika
dereza89
 
Posty: 18
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 16:31
Wariant IBS: gazy
Początek choroby: 2005
Dolegliwości ogólnie: nadmierne gazy


Powrót do Diagnostyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości