Jan najszybciej dostać się do szpitala?

Rozmowy na temat tego, czy aby na pewno doskwiera nam IBS.

Jan najszybciej dostać się do szpitala?

Postprzez Bonsai » 16 lip 2015, o 09:48

Czy macie jakieś sposoby na dostanie się do szpitala na pełną diagnostykę?
Od 6ciu lat chodzę po lekarzach, głównie prywatnie i niewiele z tej diagnostyki i leczenia wynika.

Wykryto lamblie, wykryto blastocystozę, wykryto sibo, zapalenia nie do sklasyfikowania na całej długości jelita grubego i końcówce cienkiego, zapalenia w przełyku, w żołądku.
Przez ostatni rok praktycznie w każdym miesiącu łykałem antybiotyki i leki przeciwpasożytnicze. Po dwóch lekach czułem się bardzo dobrze, po jednym przez ponad miesiąc byłem zdrowy.
Później wszystko wróciło. Dzień w dzień mam luźne stolce (2-4 - głównie od rana do południa, chociaż sporadycznie zdarzy się załatwić też wieczorem), jestem przewlekle zmęczony, ostatnio co raz częściej (co dwa miesiące) dochodzą do tego nudności i wymioty utrzymujące się ok tydzień/dwa, brak apetytu, osłabienie i stany poddepresyjne. Mój stan zdrowia z biegiem czasu jest co raz gorszy, objawy powoli ale systematycznie się pogarszają.

Chciałbym wbić się do jakiegoś szpitala, aby położyli na kilka dni i przebadani od góry do dołu. Wiem że to prawdopodobnie podejście życzeniowe, ale w takie dni jak dzisiaj, nie mam już nawet siły z łóżka wstać :/
Zupełnie nie orientuje się jak działa publiczna służba zdrowia. Nie jestem w stanie nawet dodzwonić się na rejestrację do przychodni.
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Jan najszybciej dostać się do szpitala?

Postprzez Jar0 » 16 lip 2015, o 14:25

Szpitalny oddział ratunkowy - tutaj jednak trzeba faktycznie umierać, żeby ktokolwiek zdecydował się na wzięcie pacjenta na oddział. Skierowanie do lekarza specjalisty - tutaj terminy zabijają...

Ostatni raz jak byłem w szpitalu to na oddział dostałem się tak, że lekarz u którego leczyłem się prywatnie postanowił zabrać mnie do siebie na oddział. Dostałem skierowanie, pojechałem do szpitala umówić termin przyjęcia i po pół roku już leżałem na oddziale.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Jan najszybciej dostać się do szpitala?

Postprzez Bonsai » 16 lip 2015, o 14:29

No właśnie pół roku... :/

Też chodzę prywatnie po lekarzach, ale żaden nie próbował mnie kłaść do szpitala.
Chyba zacznę wyolbrzymiać swoje objawy i proponować "premię". Znajomości niestety nie mam żadnych.
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Jan najszybciej dostać się do szpitala?

Postprzez hrm » 16 lip 2015, o 15:15

Jeżeli chodzi o inne specjalności, to sprawdzoną metodą jest wizyta w prywatnym gabinecie ordynatora/zastępcy ordynatora oddziału ze szpitala gdzie chcemy się udać. Nie za pierwszą (wysokopłatną) wizytą się udaje, ale to chyba najszybsza metoda.
Avatar użytkownika
hrm
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 20:40
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: niezły Meksyk...

Re: Jan najszybciej dostać się do szpitala?

Postprzez kulawy » 16 lip 2015, o 16:52

Tylko co oni ci tam zrobią w tym szpitalu? Znowu kolonoskopia, gastroskopia, jakieś pasaże przewodu pokarmowego, badania na pasożyty itd.? Ty już tyle rzeczy próbowałeś, że w pewnym sensie wiesz więcej od lekarzy. ;)Wymęczysz się i tyle. Musiałby ktoś naprawdę się pochylić nad Twoim przypadkiem i pokombinować, bo tak jak Cię widzą pierwszy raz na oczy, to zrobią trochę podstawowych badań żeby wykluczyć CU/CD, jakieś bakterie i potem odeślą do domu z diagnozą w stylu IBS.

Masz jakiegoś gastrologa/innego lekarza, u którego dłużej się leczyłeś? Żeby znał historię choroby i na jej podstawie mógł Cię gdzieś wysłać. Możesz od biedy próbować przez lekarza rodzinnego, może dostaniesz skierowanie. Popatrz w którym szpitalu jest jakiś dobry oddział i orientacyjnie możesz zobaczyć tutaj terminy: http://kolejki.nfz.gov.pl/
Avatar użytkownika
kulawy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 6 gru 2014, o 13:45
Lokalizacja: Pomorze
Wariant IBS: biegunkowy/mix
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: biegunki, niepełne wypróżnienia, ból jelit

Re: Jan najszybciej dostać się do szpitala?

Postprzez Jacek » 17 lip 2015, o 11:17

hrm napisał(a):Jeżeli chodzi o inne specjalności, to sprawdzoną metodą jest wizyta w prywatnym gabinecie ordynatora/zastępcy ordynatora oddziału ze szpitala gdzie chcemy się udać. Nie za pierwszą (wysokopłatną) wizytą się udaje, ale to chyba najszybsza metoda.


Potwierdzam z doświadczenia, że to najlepiej działa.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze


Powrót do Diagnostyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości