Czy to ZJD?

Rozmowy na temat tego, czy aby na pewno doskwiera nam IBS.

Czy to ZJD?

Postprzez andekalbin » 27 mar 2016, o 09:21

Witam wszystkich.

Od początku lutego tego roku codziennie cierpię na bóle brzucha. Początkowo bóle te ujawniały się 2-3 godziny po jedzeniu. Potem charakterystyczne było to, że brzuch bolał na dole i wieczorem. Czułem jak mi się przelewa wszystko, do tego pojawiały się wzdęcia. Bóle ustępowały w nocy i nad ranem - na czczo. Byłem u gastrologa i na gastroskopii. Mam zdiagnozowany Helicobacter Pylori. Jestem już ponad tydzień po antybiotykach. Od momentu skończenia antybiotyków zauważyłem lekką poprawę. Niemniej jednak 2 dni temu bóle powróciły jednak w nieco innej postaci. Mianowicie brzuch mnie boli cały dzień - już od rana - nawet przed śniadaniem zbierają mi się gazy i mam wzdęcia. Nadal słyszę jak coś się przelewa w brzuchu. Przy tym wszystkim nie mam żadnych problemów z wypróżnianiem się. Zdarza mi się wizyta w toalecie czasem nawet 2 razy dziennie, ale biegunki nie mam.

Czy moje objawy mogą świadczyć o ZJD? Gastrolog od razu to wykluczył nie robiąc żadnych badań oprócz gastroskopii....ale ja mam duże wątpliwości bo jednak część objawów ZJD posiadam. Aktualnie biorę Sanprobi Superformula po antybiotykach na Helicobacter. Jak się skończy to planuję wziąć Sanprobi IBS. Czy ktoś ma podobnie jak ja? I co to może być?
Avatar użytkownika
andekalbin
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 mar 2016, o 09:14
Wariant IBS: wzdęciowy
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: bóle brzucha, wzdęcia, przelewanie się w brzuchu, skurcze jelit

Re: Czy to ZJD?

Postprzez Jar0 » 27 mar 2016, o 12:25

Objawy, które opisałeś teoretycznie pasują do ZJD ale... Badania, badania i jeszcze raz badania. Jest mnóstwo chorób, które trzeba wykluczyć zanim się stwierdzi ostatecznie, że to ZJD, a nie coś innego.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Czy to ZJD?

Postprzez andekalbin » 27 mar 2016, o 14:49

Mogę jeszcze dodać, że miałem robione USG całego brzucha i tomograf z kontrastem i bez kontrastu brzucha i miednicy. Na tomografie wyszło coś takiego - powiększone niektóre węzły chłonne w krezce jelita cienkiego. Poza tym wszystko ok. Morfologia i CRP w normie.
Avatar użytkownika
andekalbin
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 mar 2016, o 09:14
Wariant IBS: wzdęciowy
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: bóle brzucha, wzdęcia, przelewanie się w brzuchu, skurcze jelit


Powrót do Diagnostyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości